Inkubator Dostępności: listopadowe spotkania - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

na drewnianym stole leży zapalona żarówka
zdjęcie: pixabay

eśli chcemy, żeby powstawały innowacje musimy znaleźć innowatorów. Szukamy osób kreatywnych, odważnych, które chcą zrobić coś by otaczająca nas rzeczywistość była bardziej dostępna dla wszystkich, bez względu na ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia, czy wieku. Jeśli jesteś jedną z takich osób i szukasz środków finansowych oraz narzędzi, które pozwolą ci wypróbować swoje pomysły w praktyce, zapraszamy na spotkania z Inkubatorem Dostępności.

W listopadzie możesz nas spotkać przy okazji niektórych małopolskich wydarzeń:


18.11.2019 w ramach Tygodnia Ekonomii Społecznej zapraszamy na panel innowacji społecznych , który odbędzie się na Akademii Górniczo Hutniczej. Razem z twórcami nowatorskich rozwiązań będziemy dyskutować o blaskach i cieniach inkubowania nowych rozwiązań. Zapraszamy między 13:00 a 15:30 na ul. Gramatyka 8 w Krakowie. W tym czasie dostępni będą eksperci Inkubatora, czyli my. Możecie przyjść i porozmawiać z nami o możliwościach jakie daje Inkubator Dostępności.


Będziemy też obecni podczas ogólnopolskiej Konferencji pn. „Rady na aktywność obywatelską seniorów”, która odbędzie się 21 i 22.11.2019 w Hotelu Novum w Niepołomicach. Konferencję organizuje Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych działająca na rzecz rozwoju lokalnego i współpracy z różnorodnymi partnerami w regionach całej Polski. W ramach wystąpienia o godzinie 15:00 – 16:30 zaprezentujemy małopolskie innowacje dla seniorów i opowiemy o projekcie Inkubator Dostępności. Drugiego dnia będziemy mieć możliwość przeprowadzenia warsztatów inspirujących do stworzenia w ramach sesji Open Space własnej innowacji z zakresu dostępności.


Jeśli macie ochotę poznać grę karcianą „Senior Cuder „ z jedną z wyróżniających się innowacji społecznych, która powstała w ramach prowadzonego przez ROPS Kraków inkubatora, to zapraszamy na IV Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Zobaczycie tam stoisko Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”, będziecie mogli zagrać w Seniora Cudera i porozmawiać z jego twórcami. Kongres odbędzie się 15.11.2019 w Holiday Inn Kraków City Centre na ul. Wielopole 4, 31-072, w godzinach od 9:00 do 16:00.    

Wróć do początku strony