Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie bardziej dostępne - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Panorama miasta Krakowa z widokiem na Wawel

Od 26 marca nastąpi zmiana szaty graficznej rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie. Staną się one nie tylko bardziej czytelne i bardziej przyjazne dla turystów, nie orientujących się w topografii Krakowa, lub również bardziej dostępne dla osób słabowidzących.

Jakie zmiany nas czekają?

Najważniejsze modyfikacje rozkładów jazdy

Po pierwsze, do nazw przystanków znajdujących się w granicach administracyjnych Krakowa, MPK doda numer, zgodny z numerem znajdującym się przy nazwie na wiatach oraz słupkach przystankowych.

Pod drugie, przy nazwie każdego przystanku w gablocie dodany zostanie maksymalny rozkładowy czas przejazdu pojazdu. Informacja ta pozwoli lepiej przewidzieć czas przejazdu oraz zaplanować swoją podróż. Informacja o czasie przejazdu pomoże również wybrać właściwy bilet.

Rozkłady jazdy bardziej czytelne

Wprowadzając zmiany w szacie graficznej rozkładów jazdy, krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Transportowe pomyślało również o osobach słabowidzących.

Aby ułatwić im korzystanie z tabliczek na przystankach wprowadziło:

  • bardziej czytelną czcionkę godzin odjazdów pojazdów w rozkładach,
  • lepsze wykorzystanie miejsca na tabliczce przystankowej,
  • kwadratowe nawiasy przy nazwach miejscowości, widocznych u góry rozkładu jazdy, przez które przejeżdżają autobusy aglomeracyjne.

Ponadto numer słupka przystankowego zostanie również dodany do rozkładów jazdy prezentowanych na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl.

Wróć do początku strony