O echolokacji i konferencji Pełno(s)prawny Student w mediach - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

kilka osób, mężczyzna z mikrofonem pochyla się nad osobą siedzącą na krześle. Osoba siedząca ma przed swoją twarzą tekturowe pudełko, które trzyma stojąca za nią młoda kobieta. To jedno z ćwiczeń warsztatów z echolokacji

Umiejętność echolokacji pomaga osobom z niepełnosprawnościami wzroku łatwiej żyć. Przez lata uważano, że to zdolność jaką posiadają delfiny i nietoperze. Okazuje się, że ludzie też mogą jej używać.

Warsztaty z echolokacji, które odbyły się 15 listopada 2019 roku wzbudziły duże zainteresowanie dziennikarzy. Anna Rozborska, nasza wiceprezeska, wystąpiła w Radiu Kraków w programie Przed hejnałem. Opowiadała o tym, jak jej w codziennym życiu pomaga zdolność echolokacji oraz o samych warsztatach. Również Radio Eska przygotowało reportaż z samych warsztatów, dziennikarz samodzielnie sprawdzał, jak działa echolokacja.

Anna Rdest, dyrektor ds. współpracy międzysektorowej opowiadała natomiast w Radiu Kraków w programie Przed hejnałem oraz przed kamerami Kroniki Krakowskiej o XIII edycji konferencji Pełno(s)prawny Student.

Przez 12 lat widzimy ogromną zmianę. 12 lat temu rozmawialiśmy o tym, czy osoba z niepełnosprawnością może studiować a teraz rozmawiamy o tym, jakie rodzaje niepełnosprawności mogą stanowić trudność. To jest niebywała zmiana.

Zapraszamy do posłuchania materiałów:

Radio Eska – Wyjątkowe warsztaty w Krakowie. Echolokacja nie tylko dla zwierząt!

Radio Kraków – Słyszą to, czego nie widać

TVP3 Kronika Krakowska

Warsztaty w echolokacji zostały zrealizowane w ramach projektu: Echolokacja dla osób z dysfunkcją wzroku (Echolocation for people with visual impairment) – Echoprovip), współfinansowanego przez Erasmus+

Wróć do początku strony