Nabór kart innowacji społecznej w ramach projektu „Inkubator Dostępności” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

na białym tle jest niebieska strzałka, która idzie do góry. Są też palce dłoni, które jakby układają słowa - idea, plan, action. Ilustracja do karty innowacji społecznej
Gerd Altmann, Pixaby

Rozpoczynamy nabór kart innowacji społecznej w ramach projektu partnerskiego „Inkubator Dostępności”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich, którzy mają pomysł na innowacyjne rozwiązanie zwiększające dostępność przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami i osób starszych o ograniczonej mobilności i percepcji.

Udział w projekcie może wziąć właściwie każdy – zarówno osoby fizyczne, osoby prawne, tj. fundacje, stowarzyszenia, spółki kapitałowe i inne podmioty, jak i grupy nieformalne czy jednostki sektora finansów publicznych.

W ramach projektu można otrzymać grant w wysokości maksymalnie 100 tys. zł na opracowanie i przetestowanie innowacji.

Masz pomysł? Co powinieneś zrobić, by wziąć udział w projekcie:

  • zapoznaj się z procedurami dotyczącymi opracowania, testowania i upowszechniania innowacji społecznych w ramach projektu,
  • zapoznaj się z dokumentami, jakie powinieneś złożyć – na tym etapie naboru będzie potrzebny Załącznik nr 1 do Procedur KARTA INNOWACJI SPOŁECZNEJ.

Karty będziemy przyjmować od 16 do 30 marca br. Prosimy o ich przesłanie na adres nabor.id@rops.krakow.pl

W czym możemy pomóc?

Zapraszamy na spotkania informacyjno-konsultacyjne z przedstawicielami Inkubatora Dostępności. Pomożemy doprecyzować Wasz pomysł i wypełnić stosowne dokumenty. Specjalnie dla Państwa przygotujemy także webinaria, czyli spotkania instruktażowe on-line, podczas których będziemy odpowiadać na pytania dotyczące konkursu, jak również poinstruujemy, jak poprawnie wypełnić kartę innowacji społecznej. Możemy zaproponować także doradztwo online i prowadzoną infolinię.

Jak można się z nami skontaktować?

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w biurze przy ul. Piastowskiej 32 w Krakowie:

e-mail: drojek@rops.krakow.pl, abolcek@rops.krakow.pl;

tel.: 12 422 06 36 wew. 34.

Wszelkie ważne informacje będą pojawiać się na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku www.facebook.com/ROPS.Krakow

Czekamy na Państwa innowacyjne pomysły!

Wszystkie dokumenty umożliwiające zgłoszenie pomysłu na innowację społeczną znajdziecie Państwo w aktualnościach projektu Inkubator Dostępności.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Inkubator dostępności” wdrażany jest w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bliższe informacje na temat projektu znajdują się na naszej stronie.

logotypy: unii europejskiej, flaga Rzeczpospolitej Polski, flaga unii europejskiej oraz europejski fundusz społeczny
Wróć do początku strony