osobom z niepełnosprawnościami żyje się lepiej. Usuwanie barier architektonicznych, dbanie o dostępność stron internetowych, tworzenie nowoczesnych aplikacji, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami w samodzielnym funkcjonowaniu – to ważne zadania dla naszej Fundacji.
Szkolenia w ramach projektu – Bliżej dostępności – trwają już kilka miesięcy. Uczestnicy nie tylko doświadczają niepełnosprawności, ale też poznają wiele rozwiązań i pomysłów, jak zmienić otoczenie na bardziej dostępne. Informacje na temat samych szkoleń znajdują się tutaj.
Dobre praktyki, którymi dzielą się podczas szkoleń nasi trenerzy, są między innymi efektem prowadzonych przez naszą Fundację projektów. Kilka miesięcy temu zakończyliśmy monitoringi jednostek samorządu terytorialnego i administracji publicznej, wskazując miejsce oraz punkty, które dobrze byłoby zmodernizować, by ułatwić obsługę klientów z niepełnosprawnościami. – Wiele jednostek, w których byliśmy, zmieniło swoje podejście i wprowadziło niezbędne zmiany – mówił Artur Then, jeden z kierowników zespołów monitoringowych. – Mamy przykłady dobrych rozwiązań, które powstały po naszych spotkaniach oraz rozmowach.
O naszych projektach przeczytacie tutaj.
Poniżej pokazujemy jeden z przykładów dobrej praktyki w Krakowie.