Innowacyjne pomysły dla zdrowia - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Dzisiaj w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej odbył się panel dyskusyjny – innowacje społeczne – trendy, wyzwania, sucess story. Panel prowadziła Katarzyna Ociepka-Miąsik z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. W panelu uczestniczył Piotr Witek oraz Joanna Piwowońska z naszej Fundacji. Piotr Witek opowiadał o projekcie Pomocne oko.

Ciekawe pomysły

Swoimi pomysłami dzieliły się też inne osoby, które mają już doświadczenie w realizacji pomysłów.

Joanna Krokosz z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie mówiła o  Uni – uniwersalnej i nieprzemakalnej kurtce przeciwdeszczowej zaprojektowanej z uwzględnieniem potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Pani Alicja Łagodzińska z Fundacji Leżę i Pracuję opowiedziała, jak to jest leżeć i pracować skutecznie.

Pani Bożena Groborz, również z Krakowskiej ASP wystąpiła z INNOTEXTILEM, czyli odzieżą wspierającą samodzielną  rehabilitację. Kamila Mitka i Monika Rybicka z Collegium Medicum UJ opowiedziały uczestnikom sesji o medycynie integracyjnej rozumianej jako innowacyjne połączenie Wschodu z Zachodem dla uzyskania lepszej opieki zdrowotnej.

Ewa Danuta Białek reprezentująca Instytut Psychosyntezy przybliżyła temat jakim jest tworzenie nowego paradygmatu dobrostanu i zdrowia.

Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Dorota Leśniak zaprezentowała Projekt Hocare 2.0, którego celem jest sformułowanie i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki domowej.

Czas na kolejne innowacje

Anita Parszewska, kierownik działu Innowacji Społecznych rzuciła obecnym wyzwanie, aby zostali innowatorami społecznymi z Inkubator Dostępności, w którym pomożemy zaprojektować, udoskonalić, a przede wszystkim sfinansować i przetestować nowatorski pomysł zwiększający dostępność dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Bliższe informacje o projekcie inkubator dostępności.

logotypy projektu inkubator dostępności, unii europejskiej, flaga Rzeczpospolitej Polski, flaga unii europejskiej oraz europejski fundusz społeczny
Wróć do początku strony