Za nami ostatnie w tym roku szkolenie z Bliżej dostępności - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

dwóch mężczyzn stoi przed schodami, jeden trzyma laskę oraz ma zasłonięte oczy. Drugi stoi obok. Przed nimi stoi młoda kobieta, ubrana w ciemna sukienkę. Ta nasza trenerka, która uczy uczestników szkolenia bliżej dostępności jak mają poruszać się z laską, jak schodzić ze schodów.

10 i 11 grudnia 2019 roku nasi trenerzy przeprowadzili ostatnie w tym roku szkolenie w ramach projektu Bliżej dostępności.

To bardzo przydatne szkolenie. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, mimo że temat osób z niepełnosprawnościami jest mi znany – opowiadała jedna z uczestniczek.

Takich szkoleń powinno być więcej, żeby ludzie byli coraz bardziej świadomi – dodawała druga.

Dla mnie najtrudniejszym było uświadomienie sobie, jaką przeszkodą nie do pokonania może być próg wysokości 2 cm. Chodzi o ćwiczenie, kiedy poruszaliśmy się na wózkach – mówił uczestnik.

Takie szkolenia powinny odbywać się w szkołach, dla studentów budownictwa oraz architektury – mówili uczestnicy, podsumowując szkolenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w naszych szkoleniach. W tym roku przeprowadziliśmy 25 dwudniowych cykli Krakowie. Następne szkolenia rozpoczynamy w 2020 roku.

Przypominamy też kilka naszych informacji o szkoleniach:

Projekt Bliżej dostępności realizujemy w partnerstwie przez:

Pełne informacje znajdują się na stronie projektu.

Projekt dofinansowany z środków UE, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”. Nazwa Działania 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych.

logotypy projektu bliżej dostępności, unii europejskiej, flaga Rzeczpospolitej Polski, flaga unii europejskiej oraz europejski fundusz społeczny
Logotyp projektu Bliżej dostępności
logotypy partnerów projektu bliżej dostępności - naszej fundacji, TUS Oraz FADO
Wróć do początku strony