Telewizja Polsat planuje 300 godzin transmisji z igrzysk paraolimpijskich z audiodeskrypcją! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

logo telewizji Polsat

Po raz pierwszy, od 4 do 13 marca, widzowie Telewizji Polsat będą mieli okazję oglądać w kanałach sportowych zimowe igrzyska paraolimpijskie.

Nadawca zaplanował około 300 godzin transmisji w sześciu kanałach z rodziny Polsatu Sport, w tym w:

  • ogólnodostępnym kanale nadawanym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej,
  • Super Polsacie,
  • portalu Polsatsport.pl.

Igrzyska zimowe i letnie na ogromną skalę

Telewizja Polsat planuje transmisje nie tylko tegorocznych zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie, lecz również ich letnią edycję, która w 2024 roku odbędzie się w Paryżu, zapewniając igrzyskom maksymalną możliwą ekspozycję w niespotykanej dotąd skali.

Rywalizacja paraolimpijczyków w Pekinie rozpoczynać się będzie około godziny 2:00 w nocy polskiego czasu i trwać będzie do godzin popołudniowych.

Każdy dzień zmagań sportowych kończyć się będzie godzinnym programem podsumowującym najważniejsze wydarzenia.

Telewizja Polsat zadbała także o udogodnienia dla widzów z niepełnosprawnością, takie jak np. audiodeskprycja.

Co warto wiedzieć o igrzyskach paraolimpijskich?

Na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie sportowcy będą walczyć w 6 dyscyplinach:

  1. Parahokeju na lodzie.
  2. Parabiathlonie.
  3. Paranarciarstwie alpejskim.
  4. Paranarciarstwie klasycznym.
  5. Parasnowboardzie.
  6. Paracurlingu.

Reprezentacja Polski na zawody w stolicy Chin liczy jedenaście osób. Polscy paraolimpijczycy na igrzyskach startują od 1972 roku, zdobywając 799 medali, w tym 45 na igrzyskach zimowych.

Dzięki transmisji Igrzysk sport paraolimpijski pokazany będzie jako motywacja dla innych oraz możliwość rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami we współczesnym świecie. Wejście sportu paraolimpijskiego do mediów komercyjnych jest również szansą na większe zainteresowanie partnerów i sponsorów.

Skład Reprezentacji Polski na zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie:

  1. Paranarciarstwo alpejskie: Andrzej Szczęsny (Start Bielsko-Biała) oraz Igor Sikorski (Start Bielsko-Biała).
  2. Parabiathlon i Paranarciarstwo biegowe: Iweta Faron (KS Obidowiec Obidowa), Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (PK Popdkarpacie), Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą (PK Podkarpacie Przemyśl), Aneta Górska z przewodniczką Catherine Spierenburg (UKS Laski).
  3. Parabiathlon i Paranarciarstwo biegowe: Monika Kukla (AZS AWF Kraków), Krzysztof Plewa (Veloactiv Kraków), Paweł Nowicki z przewodnikiem Janem Kobryniem (UKS Laski) oraz Witold Skupień (aktualny wicemistrz świata) z klubu KS Obidowiec Obidowa.
  4. Parasnowboard: Wojciech Taraba (AZS AWF Kraków).
Wróć do początku strony