Sprawdź czy w Twoim powiecie można składać wnioski przez Internet! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

banner SOW, na którym znajduje się logotyp PFRON oraz SOW

System SOW umożliwia Osobom Niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych za pomocą Internetu. Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej mogą Państwo uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

 

Stawiamy na niezależność

Nie musisz już angażować rodziny i znajomych, żeby zawieźli Cię do urzędu. Nie musisz stać w długiej kolejce. Teraz możesz złożyć wniosek przez Internet! Wszystko to za pomocą SOW https://sow.pfron.org.pl/.

 

Skorzystaj z udogodnień

Obecnie dokładamy starań, aby wyposażyć pracowników ośrodków pomocy społecznej w tablety. Dzięki nim będą mogli nie tylko poinformować Cię o dostępnych dofinansowaniach, ale także złożyć w Twoim imieniu stosowny wniosek. Do Twojej dyspozycji jest również portal SOW https://portal-sow.pfron.org.pl, na którym znajdują się m.in. informacje o szkoleniach internetowych, dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej.

 

Masz pytania – daj nam znać!

Na każdym etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie pomocą służą pracownicy infolinii SOW, którzy pod numerami telefonów: 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora) w godzinach 9-17 udzielają wszelkich potrzebnych informacji.

 

System SOW jest dla każdej ON w naszym kraju

SOW jest narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy działają na ich rzecz. Jego celem jest usprawnienie procesu składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, a tym samym poprawa jakości Twojego życia i przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Dokładamy starań, aby wszystkie samorządy przyłączyły się do systemu. Jeżeli jednostka na Twoim terenie nie przystąpiła jeszcze do systemu SOW to trzeba ich zapytać – dlaczego?

 

Pracownicy są do dyspozycji pod adresem: sow@pfron.org.pl.

 

 

Autor: PFRON

Wróć do początku strony