Pomagamy odnaleźć się na rynku pracy - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

trzy kobiety są w pokoju, jedna w czarnej bluzce stoi i gestykuluje, dwie pozostałe siedzą i słuchają. To uczestniczki projektu stażowego.

Potrzebowałam ruchu, by coś zmienić w swoim życiu. Zgłosiłam się więc do projektu i bardzo jestem zadowolona. Spotkania, warsztaty z wizerunku, pisanie CV oraz wsparcie doradców na etapie poszukiwania stażu pomaga mi budować poczucie własnej wartości – opowiadała jedna z uczestniczek kończonego przez nas właśnie projektu – Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy III.

Zajęcia, w których uczestniczyłam, pomogły mi zobaczyć siebie w innym świetle. Dzięki warsztatom i indywidualnym spotkaniom czuję się dobrze przygotowana do stażu, który niedługo rozpocznę – relacjonowała kolejna uczestniczka.

Projekt, którego trzecią edycję właśnie kończymy, pomaga osobom z niepełnosprawnościami odnaleźć się na rynku pracy i rozpocząć staże w konkretnych miejscach.

Jedna z uczestniczek projektu znalazła staż i pracuje jako masażystka w przychodni, po zrobieniu kursów doszkalających – opowiada Paulina Łyczkowska, coach i doradca zawodowy z naszej Fundacji. – Nasza wsparcie polega na tym, że pracujemy z każdym indywidualnie nad planem kariery, następnie prowadzimy też warsztaty z wizerunku, pisania CV czy rozmów rekrutacyjnych. Dzięki takiemu kompleksowemu działaniu nasi klienci poznają swoje mocne strony, podnoszą kwalifikacje i po prostu zaczynają samodzielnie żyć. To bardzo cieszy.

Projekt Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy III prowadzony jest przez naszą Fundację już przez kilka lat.

Widzimy, jak zmienia się podejście osób z niepełnosprawnościami do własnej samodzielności. Coraz więcej zgłasza się do nas ludzi, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, chcą być samodzielni i dlatego szukają nowych rozwiązań. A my im w tym pomagamy – opowiada Damian Kiss z naszej Fundacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

zdjecie przedstawia logotyp Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. To kwiat narysowany czerwoną linią, na zielonej łodydze.
Wróć do początku strony