Jak leczyć śmiechem, czyli zaproszenie na bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

w szpitalnym pokoju na łóżku siedzi mała dziewczynka, wyciąga rękę jakby bardzo chciała po coś sięgnąć. Przed nią jest młoda kobieta z czerwonym sztucznym nosem w dużych okularach, śmieje się, gestykuluje. To clown z fundacji Czerwone Noski. A zdjęcie ilustruje zaproszenie na szkolenie dla wolontariuszy - śmiech leczy.
zdjęcie ze strony Fundacji Czerwone Noski

13 sierpnia 2019 roku w Warszawie, w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie odbędzie się szkolenie – „Humor w medycynie – czyli jak za pomocą humoru zmniejszyć strach, napięcie i lęki u swoich podopiecznych”.

Sposoby rozśmieszania pokażą klowni z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Szkolenie adresowane jest do wolontariuszy placówek opiekuńczo-leczniczych oraz osób opiekujących się chorymi dziećmi, seniorami lub osobami z niepełnosprawnościami.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na FB.

Prawdziwy, radosny śmiech pozwala nie tylko na chwilę zapomnieć o bólu, smutku czy zmartwieniach, ale też dodaje nowych sił. Z badań wynika, że podczas śmiechu pracuje 240 mięśni ciała: na buzi, szyi, karku, plecach, ramionach, a u dzieci także na brzuchu, rękach i nogach! Śmiech wzmacnia kości, ścięgna i więzadła, zwiększa zawartość tlenu i poszerza objętość płuc, wzmacnia serce i stabilizuje krążenie, poprawia ukrwienie. Wydzielające się dopamina i serotonina działają antydepresyjnie i przeciwbólowo.

Szkolenie inauguruje tegoroczną edycję programu dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych „WSPIERAJ DOBRZE”, realizowanego przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie.

Program składa się z trzech części modułowych, które będą realizowane równolegle i cyklicznie w formie bezpłatnych spotkań, szkoleń i superwizji. Jednym z celów programu jest podniesienie kompetencji i wzmocnienie wolontariuszy zaangażowanym w pomoc osobom zależnym.

Wróć do początku strony