Innovathon dla dostępności w Warszawie. Zgłoś się! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

na białym tle są strzałki oraz świecąca żarówka. Jest też napis z informacją na temat wydarzenia innovathon dla dostępności które odbędzie się 30 stycznia 2020 roku w Warszawie od 10-17. W domu innowacji społecznych marzyciele i rzemieślnicy

Do 20 stycznia 2020 roku, do północy, można zgłaszać się do udziału w Innovathonie dla dostępności. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Warszawie, 30 stycznia 2020 roku, w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy.

Maraton dla dostępności

Podczas 7 godzinnego maratonu projektowania będziemy wspólnie szukać, kształtować i prototypować rozwiązania ułatwiające dostęp do usług, produktów, przestrzeni publicznych dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji, starszych i z niepełnosprawnościami. Celem jest także inspirowanie i wspieranie w poszukiwaniu innowacji i rozwiązań problemów społecznych z obszaru dostępności. Uczestnicy wydarzenia w ramach zajęć warsztatowych będą pracowali nad prototypami rozwiązań, następnie je publicznie prezentowali.

Kiedy i gdzie odbędzie się Innovathon dla dostępności:

30 stycznia 2020 roku, Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych, Warszawa, ul. Bracka 25

Czas Innovathonu dla dostępności:

od 10.00-17.00

Do kogo adresowany jest Innovathon dla dostępności:

Innovathon jest dla każdego, kto ma ochotę, potrzebę lub pomysł jak zwiększyć dostępność, a tym samym ułatwić samodzielność osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy drużyny – od 3 do 5 osób – i uczestników indywidualnych. Osoby, które zgłoszą się indywidualnie zostaną zaproszone przed rozpoczęciem pracy warsztatowej do stworzenia zespołów lub będą mogły dołączyć do już istniejących, które liczą mniej niż 5 osób.

Nasi moderatorzy pomogą wam usystematyzować wiedzę, przejść przez proces projektowania innowacji i stworzyć prototyp produktu, usługi lub rozwiązania zwiększającego dostępność, które następnie zostanie ocenione przez JURY.

Nagrody Innovathonu dla dostępności:

Najlepsze rozwiązanie może liczyć na nagrodę w wysokości 2000 zł. Ponadto wygenerowane podczas Innovathonu dla dostępności pomysły mogą zostać zgłoszone do Inkubatora dostępności i uzyskać grant do 100 000 zł.

Jak zgłosić się do Innovathonu dla dostępności:

Aby wziąć udział, wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Jego podpisany scan lub zdjęcie prześlij na adres: abolcek@rops.krakow.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 stycznia 2020 r. do północy!

Inkubator dostępności

Innovathon dla dostępności organizowany jest w ramach projektu Inkubator dostępności, realizowanego przez partnerstwo: Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz naszą Fundację.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Działania 4.1 Innowacje Społeczne.

logotypy projektu inkubator dostępności, unii europejskiej, flaga Rzeczpospolitej Polski, flaga unii europejskiej oraz europejski fundusz społeczny
Wróć do początku strony