Zbliża się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Za Niezależnym Życiem” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

logo kongresu osób z niepełnosprawnościami

Już 24 października 2020 r., w godz. 10.00-13.00, odbędzie się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami.

Kongres to oddolna inicjatywa organizowana od 2015 roku przez koalicję organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Wszystkie kolejne edycje Kongresu łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz realizacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w Polsce jak również stworzenie okazji do środowiskowej dyskusji osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw.

O czym będziemy rozmawiać?

Od wielu miesięcy uczymy się żyć w świecie, jakiego do tej pory nie znaliśmy – pełnego ograniczeń, obostrzeń oraz strachu. I to właśnie ta nowa, zdominowana przez pandemię koronawirusa, rzeczywistość podpowiedziała nam temat tegorocznego Kongresu, podczas którego podejmiemy dyskusję o tym, jak z tą trudną dla nas wszystkich sytuacją radzą sobie osoby z niepełnosprawnościami. Zabierzemy również głos na temat dramatycznego położenia mieszkanek i mieszkańców Domów Pomocy Społecznej – osób szczególnie narażonych na zachorowanie, którym jednocześnie – pod pretekstem zagrożenia z pandemią – odmawia się prawa do niezależnego życia.

Szczegółowy program zamieszczony jest pod adresem: https://pfon.org/bez-kategorii/program-vi-kongresu-osob-z-niepelnosprawnosciami/

Gdzie będziemy rozmawiać?

Ze względu na obowiązujące ograniczenia organizacyjne, VI Kongres Osób
z Niepełnosprawnościami odbędzie się w formie wydarzenia online. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kongresie zachęcamy do rejestracji poprzez formularz online, który znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5dkjXREBJK0ZHmF9_lbOs_pkRxeFy5cxvx1FK6oozo03tpw/viewform.

Każda osoba, po zarejestrowaniu, otrzyma zwrotnego e-maila z potwierdzeniem rejestracji oraz linkiem, za pomocą którego będzie mogła dołączyć do wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami. Każdy ma wpływ na otaczającą rzeczywistość i może włączyć się do dyskusji!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął

logo rzecznika praw obywatelskich

W organizację tegorocznego VI Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami zaangażowali się:

Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami

Fundacja Aktywizacja

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Fundacja Eudajmonia

Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (Fronia)

Instytut Niezależnego Życia

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Polska Fundacja Osób Słabosłyszących

Polski Związek Głuchych

logo kongresu osób z niepełnosprawnościami
Wróć do początku strony