Zapraszamy na Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Banner Małopolski Konwent Regionalny

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym

 

21 września 2018 r., o godz. 10:00
w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20/39 w Krakowie.

 

Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbędą się w kilkunastu województwach w całej Polsce, na przełomie września i października. Będą wydarzeniami poprzedzającymi i bezpośrednio przygotowującymi do centralnego spotkania środowiska osób z niepełnosprawnościami – IV Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 25 października w Warszawie pod hasłem „Za Niezależnym Życiem”.

 

Honorowy Patronat nad Kongresem objął Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

Logo RPO

Tegoroczna edycja Kongresu będzie miała szczególne znaczenie ze względu na wydarzenia związane ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, które miały miejsce w ostatnim czasie. Jednym z nich był głośny i ważny protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w obronie prawa do Niezależnego Życia, który odbył się w Sejmie. W odpowiedzi Rząd zaproponował pakiet rozwiązań, w tym Program Dostępność Plus, Mapę Drogową jak również ogłosił plan reformy orzecznictwa. Kolejne ważne wydarzenie to ocena rządowego sprawozdania z wdrażania zapisów Konwencji o Prawach Osób
z Niepełnosprawnościami przez Komitet ONZ ds. Osób Niepełnosprawnych, która odbywa się we wrześniu. Te wydarzenia będą jednymi z kilku tematów, podjętych podczas IV Kongresu Osób
z Niepełnosprawnościami, a przedstawiciele środowiska rodziców osób z niepełnosprawnościami będą ważną częścią debaty o Niezależnym Życiu.

 

Tematem Małopolskiego Konwentu Regionalnego będą wybrane obszary idei Niezależnego Życia, takie jak: usługi asystenckie, opieka wytchnieniowa, edukacja oraz mieszkalnictwo wspomagane. Czy wyobrażasz sobie, że nie możesz spełnić większości swoich potrzeb życia społecznego, ponieważ po prostu… za wysoko mieszkasz? Nie możesz spotkać się ze znajomymi, wyjść do sklepu czy apteki, po leki, bez których Twoje życie byłoby znacznie cięższe? Właśnie z takimi problemami borykają się osoby, które na co dzień żyją w niedostosowanych budynkach. Musimy to zmienić! Każdy z nas powinien być i czuć się niezależnym!

 

Podejmiemy także temat kobiet w ciąży oraz matek z małoletnimi dziećmi, które zgodnie z zapisami ustawy powinny otrzymać szczególne wsparcie w zakresie mieszkalnictwa. Niestety – kobiety go nie otrzymują. Tak nie może pozostać!

 

Punktem odniesienia dla wszystkich podjętych tematów będą rekomendacje Komitetu ONZ ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie tych obszarów. Wciąż wiele kwestii związanych z powyższymi obszarami wymaga zmiany i podjęcia konkretnych działań, mających na celu wsparcie i polepszenie sytuacji osób z niepełnosprawnościami.

 

Celem Małopolskiego Konwentu Regionalnego jest stworzenie okazji do dialogu między przedstawicielami samorządu a środowiskiem osób z niepełnosprawnościami na temat ich potrzeb – dlatego do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli władz samorządowych różnego szczebla. Liczymy na otwartą dyskusję pomiędzy uczestnikami Małopolskiego Konwentu Regionalnego, a lokalnym samorządem. Jej celem będzie przedstawienie komentarzy na temat działań, które teraz
i w najbliższej przyszłości będą podejmowane na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Całość stanie się postulatem, który zostanie przedstawiony na Kongresie oraz przekazany do samorządów oraz Rządu.

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym!

 

Zgłoszenia proszę przesyłać za pomocą formularza:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=teL4pc4Hw0CqhakajsumL8_2WOi_ogVCpfWLXra7WtRUQzlFTlZTWExOTEdHUUtLWlZZOUVCODZENS4u

 

Więcej informacji udzielają:

Magdalena Lubaś – Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego,
magdalena.lubas@firr.org.pl, tel. 663 000 040

Anna Trzmiel – Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
anna.trzmiel@firr.org.pl, tel. 663 000 039

 

Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się.
Zapewniamy tłumacza polskiego języka migowego.

 

Zapraszamy także do dołączania do wydarzenia oraz dzielenia się informacją o nim  – https://www.facebook.com/events/663853627330306/

 

Partnerem wydarzenia jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki

 

Partnerzy wydarzenia:

Logotyp Fundacji For Heroes. Logotyp ma kształt kwadratu, który jest czarnym tłem. Pierwszy plan zajmuje złota przyłbica a otacza ją wianek ze złotych liści. Pod spodem widnieje złoty napis For Heroes. Całość nawiązuje do motwu gladiatorów. Logotyp Fundacji KTO. Logo znajduje się na białym tle. Znajduję się na nim biały napis KTO oraz rozwinięcie na czerwonym pasku: kultura - troska - otwartość. Logotyp Stowarzyszenia Rodzin Zdrowie Psychiczne. Logotyp posiada kwadratowy kształt i umieszczony jest na żółtym tle. Całość wygląda niczym obrazek namalowany przez dziecko. Po bokach znajdują się niebieskie linie, które przypominają kratkę w zabawie "kółko i krzyżyk". Tło grafiki ma kolor wyblakłej żółtej barwy. Rysunek, który znajduje się w logo przedstawia rosnące drzewo oraz trawę. Składa się na nią głównie zielone obramowanie. Oba elementy wykańcza czerwona linia, która biegnie od lewej strony do prawej i przypomina kwadratowe wykończenie litery U. Nad liniami oraz z boku znajduje się napis Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne. Logotyp FIRR. Logotyp znajduje się na białym tle. Całość posiada granatową czcionkę, która widoczna jest na napisie Firr. Pod nim znajduje się również granatowy napis "Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego". Logotyp - od górnej, lewej strony - posiada wybrzuszoną linię w kolorze szarym, która przypomina daszek dla całego logotypu.Logo Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Logo AGH znajduje się na białym tle. Posiada kolejno zieloną, czarną i czerwoną przerywaną wstęgę. Czarna skierowana jest ku górze, zelona i czerwona ku dołowi i w swoim kierunku. Pod nimi znajduje się pogrubiony, czarny napis AGH.

 

 

 

Logo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie. Logo utrzymane jest w biało-czarnej kolorystyce i swoim kształtem przypomina otwartą książkę. Wszelka czcionka oraz znaki są w kolorze czarnym i pojawiają się na białym tle. Na lewej stronie książki mieści się duża litera K, nad którą widnieje korona. Po prawej stronie książki mieści się przekreślony rysunek ucha. Ma on symbolizować, że ośrodek skierowany jest do niesłyszących. Pośrodku stron znajduje się pionowy napis SOSWdN.

Logotyp Fundacji MATIO. Logo ma prostokątny kształt i utrzymane jest w czarno-zielonej kolorystyce. Zielony jest jedynie liść, który widnieje po lewej stronie i zajmuje znaczną część logo. Trochę przypomina mózg. Od liścia, na prawo odchodzi drzewo, a nad nim mieści się napis MATIO. Pod grafiką umieszczono napis Fundacja Pomocy Rodzicom i Chorym a Mukowiscydozę.

Logo BON Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Logotyp znajduje się na białym tle i ma kształt koła. Górna część jest w kolorze zielonym i posiada napis "Akademia Górniczo - Hutnicza", a dolna - w kolorze czerwonym - "w Krakowie". Wewnątrz koła mieści się napis BON o czarnej kolorystyce, gdzie litera "o" jest równocześnie kołem wózka inwalidzkiego.Logotyp Fundacji Hipoterapia. Logotyp znajduje się na białym tle i posiada pionową orientację. Na górze znaku pojawia się napis FUNDACJA HIPOTERAPIA, natomiast pod nim mieści się serce, w środku którego dwie postaci jadą na koniu z głową skierowną w prawą stronę. Jedna z postaci posiada czarne wypełnienie. Obie patrzą w prawą stronę. Logo Polskiego Zwiąku Głuchych. Logo ma kształt kwadratu. Po lewej stronie znajduje się pionowy, granatowy pasek z białymi literami "PZG". Po lewej znajduje się kolejny kwadrat podzielony na część białą i czerwoną (niczym flaga Polski). Pośrodku kwadratu umieszczone zostało ucho, które w poprzek przecina ukośny pasek, sympolizując Polski Związek Głuchych.

Logo Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo. Logotyp znajduje się na białym tle. Po lewej stronie znajduje się wypełnione koło w kolorze soczystego różu. W jego środku umieszczona jest sylwetka Wenus z Milo, w kolorze białym, która wygląda niczym wycięta. Po prawej stronie znajduje się seria wyrazów, każdy pod sobą "Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo". Wyrazy posiadają szarą kolorystykę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

Logotyp TVP3 KrakówLogotyp "Integracja"Logotyp "niepelnosprawni.pl"

 

 

 


Logotyp "Nasze Sprawy"

 

 

 

 

Wróć do początku strony