Zapraszamy na konferencję z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

konferencja online
Plakat konferencji

18 maja obchodzimy GAAD (Global Accessibility Awareness Day), czyli Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Dotyczy ON głównie dostępności cyfrowej.

Tak jak w zeszłym, tak i w tym roku FIRR oraz Utilitia na zaproszenie PFRON poprowadzą dla Funduszu konferencję online „PFRON wspiera dostępność 2023” w godzinach od 10.00 – 12.30.

Konferencja będzie prowadzona na platformie ZOOM.

Prelegentami będą nasi specjaliści dostępności cyfrowej:

  • Piotr Witek,
  • Rafał Socha,
  • Marek Kowalski,
  • Hubert Makuła,
  • Paweł Starościak.

Program konferencji

1. Jak dobrze opisać dostępność?
Deklaracja dostępności jest miejscem w internecie, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami szuka informacji o udogodnieniach lub barierach w podmiocie publicznym. Jak najlepiej przygotować deklarację dostępności aby publikowane tam informacje były jak najbardziej użyteczne; błędy w deklaracjach, które popełniają podmioty publiczne.
2. Jak technologie asystujące pomagają w osiągnięciu większej niezależności?
Nowoczesne technologie umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami dostęp do internetu? Jednak aby ta dostępność była pełna, kluczowe jest stosowanie zasad dostępności WCAG. Prezentacja działania różnych technologii, które osobom z niepełnosprawnościami otwierają dostęp do wiedzy i informacji.
3. Zmiany w standardach WCAG 2.2
Świat Internetu cały czas się rozwija. Rozwijają się również wytyczne dostępności WCAG aby zapobiegać nowym barierom w cyfrowej rzeczywistości. Przedstawione zostaną planowane zmiany w standardzie WCAG 2.2
4. Dostępność w mediach społecznościowych
W platformach takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn wprowadzane są narzędzia, w których można dodawać opisy alternatywne, które zapewniają dostępność publikowanych grafik. Zaprezentowane zostaną metody zapewniania dostępności postów na różnych platformach społecznościowych.

Rejestracja na spotkanie – Zoom

Konferencja PFRON z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Dostępności – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wróć do początku strony