Zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Archiwum FIRR

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym, który odbędzie się 2 października 2019 roku, o godz. 10:00 w Sali Urzędu Miasta przy ul. Dekerta 24.

Hasłem Małopolskiego Konwentu Regionalnego będzie: „Stwórzmy wspólną rzeczywistość – udział osób z niepełnosprawnościami w tworzeniu prawa”. Porozmawiamy między innymi o możliwościach uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w stanowieniu prawa oraz o selfadwokaturze. Z pewnością podczas spotkania pojawi się wiele innych zagadnień i tematów. Mamy nadzieję, że wspólne obrady pomogą wypracować warunki godnego i samodzielnego życia dla osób z niepełnosprawnościami. 

Zgłoszenia prosimy przesyłać przy pomocy formularza:

https://drive.google.com/open?id=16Wp-hlgIom0-4hviDsbHxWHJBWi7MgNYspzBSa45m9I

Konwenty Regionalne Osób z Niepełnosprawnościami odbędą się w dziewięciu miejscach w  całej Polsce, na przełomie września i października. Będą wydarzeniami poprzedzającymi i bezpośrednio przygotowującymi do centralnego spotkania środowiska osób z niepełnosprawnościami – V Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 10 października w Warszawie pod hasłem „Aktywni obywatele i obywatelki”.

Tegoroczna edycja Kongresu poświęcona będzie aktywności obywatelskiej osób z niepełnosprawnościami. Sam Kongres będzie odbywać się w ważnym terminie – kilka dni przed wyborami do Sejmu i Senatu. Podczas różnych sesji tematycznych będziemy dzielić się zarówno dobrymi praktykami, jak i trudnościami związanymi z aktywnością obywatelską osób  z niepełnosprawnościami. Ważnym punktem będzie też próba wypracowania własnych, środowiskowych postulatów dotyczących zwiększenia samodzielności w życiu społecznym.

Punktem odniesienia dla wszystkich podjętych tematów będą rekomendacje Komitetu ONZ ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie tych obszarów. Wciąż wiele kwestii związanych z powyższymi obszarami wymaga zmiany i podjęcia konkretnych działań, mających na celu wsparcie i polepszenie sytuacji osób z niepełnosprawnościami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym!

Bliższych informacji udziela:

Magdalena Lubaś – Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego,
magdalena.lubas@firr.org.pl, tel. 663 000 040

Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się.
Zapewniamy też tłumacza polskiego języka migowego.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

logotyp miasta Krakowa - niebieskie cegiełki oraz niebieski napis Kraków

Współorganizatorem Konwentu jest też Fundacja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

logotyp Fundacji Fronia - Fundacji na rzecz osób  z niepełnosprawnościami., współorganizatora Małopolskiego Konwentu. Różowe litery na białym tle.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal niepelnosprawni.pl, magazyn Integracja,Krakowski Semestralnik Studentów Niepełnosprawnych oraz portal Nasze sprawy oraz czasopismo Tyfloświat.

logotym czasopisma tyfloświat, patrona medialnego Małopolskiego Konwentu
logotyp portalu niepełnosprawni, patrona medialnego Małopolskiego Konwentu
logotyp magazynu Integracja, patrona medialnego Małopolskiego Konwentu osób z niepełnosprawnościami
logotyp krakowskiego semestralnika studentów niepełnosprawnych. Granatowe litery na białym tle
logotyp magazynu informacyjnego nasze sprawy, patrona medialnego małopolskiego konwentu

IV Kongres oraz Konwenty Regionalne w 2018 r. były realizowane w ramach projektu „Advocating for the Rights of Persons with Disabilities”, który jest  współfinansowany ze środków Ambasady USA w Warszawie. W celu utrwalenia wypracowanych w ramach projektu rezultatów zaplanowano realizację kolejnej edycji Kongresu oraz Konwentów.

logotyp ambasady stanów zjednoczonych ameryki - białe gwiazdy na granatowym tle oraz czerwono-białe pasy
Archiwum FIRR
Wróć do początku strony