Wybierz Człowieka bez barier 2019! Sylwetka Justyny Kucińskiej - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

układ sześciu zdjęć, na których jest Justyna Kucińska, prezeska naszej Fundacji. Pierwsze pokazuje grupę małych dzieci, psa Justyny Peppera oraz samą Justynę. Drugie Justynę w studiu polskiego radia, trzecie Justynę razem Aleksandrem Waszkielweiczem,kolejne z psem Pepperem w korytarzu TVP3 Warszawa, następne podczas konferencji prasowej, a czwarte to zdjęcie grupowe z podpisania umowy na projekt dostępna szkoła

Do 3 listopada 2019 roku możemy oddawać głosy w konkursie publiczności – Wybierz człowieka bez barier 2019! Zachęcamy do oddania głosu na Justynę Kucińską, naszą Prezeskę. Głosować można na stronie niepelnosprawni.pl

Dlaczego Justyna?

Nie widzę przeszkód – to motto życia Justyny Kucińskiej, która od lipca 2019 roku jest Prezeską naszej Fundacji.

Justynę wszędzie można spotkać razem z psem Pepperem. Niepełnosprawności dodały jej sił w dążeniu do samodzielności. Bardzo dobrze zna bariery i trudności, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Świat bez barier – działania Justyny

Realizuje projekty, które pomagają w samodzielności osobom z niepełnosprawnościami. Jest coachem, doradcą zawodowym, trenerką.

Działa w komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta Warszawy, Grupie ds. dostępności przy KDS , Krajowej Radzie Konsultacyjnej czy Krajowej Radzie Pożytku Publicznego.

Pracowała przy tworzeniu nowej ustawy o dostępności. Zajmuje się też projektami, które sprawdzają, w jakim stopniu Polska wprowadza konwencję ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami.

Chętnie występuje w radiu i telewizji. Korzysta z każdej sytuacji, by otwarcie mówić o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Spotyka się z dziećmi, młodzieżą – tłumaczy im, co robić, kiedy spotyka się osobę niewidomą.

Chce, aby świat stał się miejscem bez barier.

Zobaczyć Horn

Jej pasją jest żeglarstwo. Zaczęła żeglować już jako osoba niewidoma. W 2006 roku popłynęła na swój pierwszy rejs w ramach projektu „Zobaczyć morze”.  15 maja 2018 spełniła swoje marzenie, opłynęła Przylądek Horn, z kolegami ze śląśkiego Yacht Clubu.

Prezeska Fundacji

Od lipca 2019 roku Justyna Kucińska została Prezeską naszej Fundacji. Zaczęła kierować zespołem prawie 50 osób.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy – Odwaga działania.

Wróć do początku strony