Wolne lektury – cyfrowa biblioteka dla koneserów książek - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

otwarta książka z lekko poruszonymi kartkami jakby wiał wiatr. Znad kartek unoszą się światełka. A wszystko na jasnym, zielonym tle. To ilustracja cyfrowej biblioteki wolmelektury
obraz, S. Hermann & F. Richter, Pixabay

Każdy pasjonat książek z przyjemnością sięgnie do internetowej biblioteki, w której może znaleźć prawdziwe perełki takiej jak: „Próchno” Wacława Berenta, „Troilus i Kresyda” Wiliama Shakespeare’a, „Porwany za młodu” Roberta Louisa Stevensona, „Kolomba” Prospera Mériméego, czy kolejne części „Komedii ludzkiej” Honoriusza Balzaca.

W najbliższych miesiącach poszerzy się również zbiór audiobooków. Nagranych zostanie aż 100 utworów z kolekcji „Wiersz wolny”, w której znajdują się dzieła takich autorów jak m.in.: Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Julian Kornhauser, Krystyna Miłobędzka czy Jacek Podsiadło.

Książki w cyfrowej bibliotece można pobierać za darmo. Wszystkie utwory dostępne są w formatach PDF, MOBI, EPUB, TXT i FB2 oraz przez aplikację mobilną dostępną za darmo dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Korzystanie z Wolnych Lektur jest nieodpłatne i legalne, ponieważ utwory pochodzą z domeny publicznej (czyli wygasły majątkowe prawa autorskie do nich) lub publikowane są na wolnych licencjach.

Zapraszamy na stronę cyfrowej biblioteki: wolnelektury.pl

Projekt „Wolna literatura na Wolnych Lekturach” realizowany jest przez Fundację Nowoczesna Polska w ramach Programu „Kultura cyfrowa”, dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logotyp ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego

Wróć do początku strony