W Warszawie otwarto gabinety ginekologiczne dla pacjentek z niepełnosprawnościami - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

młoda kobieta na wózku siedzi przy przewijaku dla niemowląt. Leży na nim lalka, a kobieta uczy się ja przewijać. Kobiety z niepełnosprawnościami ze szkoły rodzenia Bocianie gniazdo w szpitalu na Solcu w Warszawie mogą się uczyć.
fot., Szpital Solec

20 sierpnia 2019 roku dwa warszawskie szpitale – Szpital Praski i Szpital na Solcu ogłosiły pilotażowy program dostępności gabinetów ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnościami. Wszystko dzieje się w ścisłej współpracy z Fundacją Kulawa Warszawa.

Oznacza on, że w tych dwóch szpitalach pacjentki z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dostępne gabinety ginekologiczne oraz przeszkolony i profesjonalny personel.

Na wizyty w obu szpitalach można umawiać się indywidualnie – każda będzie dostosowywana do potrzeb i oczekiwań pacjentek.

Podajemy kontakty:

Szpital Praski: 
e-mail: przyjazny@szpitalpraski.pl
tel.: 22 555 12 34 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00)

Szpital Solec:
e-mail: przyjazny@cmsolec.pl
tel.: 883 700 972 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00).

Fundacja Kulawa Warszawa we współpracy z Pełnoprawna przygotowały raport o dostępności usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnościami – „Przychodzi baba do lekarza – dostępność usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnością” .

Przeprowadzone badania pokazały ogrom dyskryminacji, z jakimi spotykają się pacjentki z niepełnosprawnościami.

Pisaliśmy na temat tego raportu oraz przeprowadzonych badań. Zapraszamy do czytania. Artykuł znajduje się tutaj.

Wróć do początku strony