Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia w ramach projektu – Bliżej dostępności - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

logotypy Unii Europejskiej, flaga Rzeczpospolitej oraz logotyp Europejskich Funduszy Społecznych

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”. Nazwa Działania 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych.

Rzeczy na co dzień niezauważalne dla ludzi sprawnych, zmieniają życie osób z niepełnosprawnościami. Trzeba zacząć dostrzegać świat z innej perspektywy i starać się tak kształtować rzeczywistość, aby ułatwiać życie najbardziej potrzebującym – to jedna z opinii podsumowującej szkolenie z cyklu Bliżej dostępności.

Szkolenia prowadzone przez naszych trenerów opierają się na wielu praktycznych ćwiczeniach, dzięki którym wszyscy uczestnicy mogą samodzielnie doświadczyć niepełnosprawności oraz – popatrzyć na świat – z innej perspektywy. Poza częścią teoretyczną, szkolenie pozwala też „wejść w rolę” osoby z niepełnosprawnością, która chce załatwić różne sprawy w urzędach. Co jest możliwe, co trudne? Jakie jest dobre rozwiązanie?

Dzięki szkoleniu wiem, jak wygląda życie osoby z niepełnosprawnością- zarówno osoby niewidomej, osoby niesłyszącej a także osoby, która musi poruszać się na wózku inwalidzkim albo przy pomocy kul, czy też balkonika. Będzie mi teraz łatwiej zrozumieć co należy zrobić,  aby w jakimś stopniu pomóc – podsumował szkolenie jeden z uczestników.

Już cztery miesiące nasza Fundacja oraz Spółdzielnia Socjalna FADO Fundacja TUS prowadzą szkolenia adresowane do pracowników planowania przestrzennego, administracji architektoniczno-budowlanej, nadzoru budowlanego, służb konserwatorskich z jednostek administracji publicznej.
Projekt obejmuje dwudniowe szkolenia, dotyczące dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami, w tym projektowania uniwersalnego. 

Po bliższe informacje zapraszamy na stronę projektu: http://www.blizejdostepnosci.pl

logotypy projektu BLIŻEJ DOSTĘPNOŚCI i jego realizatorów, Fundacji TUS, Fundacji Innstytut Rozwoju Regionalnego i Spółdzielni Socjalnej Fado

Rekrutację na szkolenia prowadzimy nadal. Zapraszamy serdecznie.

Na wszystkie pytania, dotyczące szkoleń, odpowie Artur Then: Artur.then@firr.org.pl, tel: 663 120 419

Zapraszamy do zobaczenia krótkiej fotorelacji:

Wróć do początku strony