Szpital Uniwersytecki w Krakowie uruchomił projekt – Wypis ze szpitala. I co dalej? Damy radę - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

osoba z niepełnosprawnością siedzi na wózku, towarzyszy jej druga osoba. Obie znajdują się na łące na otwartej przestrzeni. Zdjęcie jest w tonacji poranka - jasne światło oświetla całą łąkę. Na zdjęciu jest tekst zaproszenia na spotkania w związku z projektem wypis ze szpitala i co dalej? damy radę, realizowanego przez Urząd miasta krakowa oraz fundację razem zmieniamy świat i krakowski szpital uniwersytecki. Całe zdjęcie jest w niebieskiej ramce oraz ma logotyp miasta Kraków

Projekt edukacyjno-informacyjny adresowany jest do opiekunów chorych z niepełnosprawnościami. Dotyczy nie tylko rodzin pacjentów samego szpitala, ale też z całego Krakowa.

W ramach tego projektu pracownicy szpitala przygotowali specjalne materiały informacyjne i edukacyjne jak: poradniki, ulotki, które rozdawane są na poszczególnych oddziałach szpitala. Organizowane są też warsztaty dla rodzin opiekujących się osobami z niepełnosprawnościami, podczas których z pielęgniarkami, pracownikami socjalnymi można porozmawiać na temat zasad pielęgnacji, rehabilitacji. Można też dowiedzieć się, jak korzystać z różnych form wsparcia finansowego dla chorych z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Projekt – Wypis ze szpitala. I co dalej? Damy radę – realizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Fundacją TZMO „Razem Zmieniamy Świat” .

Szczegółowe informacje o samym projekcie oraz planowanych w planowanych warsztatach znajdują się tutaj.

logotyp szpitala uniwersyteckiego w Krakowie
logotyp Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Wróć do początku strony