Szkolimy kadrę administracji publicznej - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

uczestniczki szkolenia siedzą przy stołach ułożonych w podkowę

Z ogromnym entuzjazmem, po przerwie ze względu na pandemię wirusa COVID-19, wróciliśmy do szkoleń w ramach projektu Dostępna administracja publiczna – szkolenia dla kadry. Po raz kolejny, widząc wśród uczestników spotkania z całej Polski ogromne zaangażowanie oraz zainteresowanie kwestią dostępności, upewniamy się, że to, co robimy, jest bardzo potrzebne.

Pokazujemy, jak to jest

Szkolenia, które prowadzą nasi doświadczeni trenerzy – Katarzyna Balwierz i Artur Then, mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej z zakresu dostępności, ale również zależy nam, by uczestnicy na własnej skórze przekonali się, z jakimi barierami na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego istotnym punktem w programie naszych szkoleń są ćwiczenia praktyczne. Każda z obecnych na zajęciach osób może doświadczyć poruszania się na wózku inwalidzkim czy – przy pomocy specjalnych gogli, które symulują różne rodzaje dysfunkcji wzroku – sprawdzić, z czym zmagają się osoby słabowidzące oraz niewidome. Ta część szkoleń zawsze wywołuje największe emocje, bo co innego teoria, a co innego naprawdę na chwilę wejść do świata osób z niepełnosprawnościami.

Osoby uczestniczące w szkoleniu zgodnie podkreślają, że tego typu spotkania zmieniają perspektywę i pomagają zrozumieć, z czym borykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Wróć do początku strony