Kiedy jechałem wózkiem, najtrudniejsze było pokonywanie przeszkód. Wystarczyło, że kostka brukowa opadła o 2 cm, a dla mnie był to już duży kłopot – opowiadał Pan Andrzej z Urzędu Miasta w Gródku nad Dunajcem.
Uczestnicy kolejnego szkolenia w ramach projektu Bliżej dostępności zwracali uwagę zwłaszcza na praktyczną stronę zajęć.
Jak dobrze, że to szkolenie ma tyle praktyki. Można doświadczyć i poznać, z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. To zwiększa wyobraźnię. Teraz mam świadomość różnych detali, na jakie będę zwracać uwagę przy różnych inwestycjach – opowiadał inny uczestnik.
Różnorodna forma zajęć, dużo sytuacji z codziennego życia nie tylko podniosły atrakcyjność szkolenia, ale też pozwoliły uczestnikom samodzielnie doświadczać i wyciągać wnioski.
Kiedy jechałem na wózku przez przejazd tramwajowy, okazało się, że światła są za krótkie, abym zdążył. Podobnie było podczas przejazdu przez ulicę – mówił Pan Mariusz z Urzędu Miasta w Gródku nad Dunajcem.
Kiedy szłam z laską i prowadziła mnie koleżanka, miałam kłopot, aby zaufać. Na początku nie czułam się bezpiecznie. Dopiero po jakimś czasie to się zmieniło – opowiadała inna uczestniczka.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Od stycznia 2019 roku nasza Fundacja, Spółdzielnia Socjalna FADO i Fundacja TUS realizują projekt „Bliżej dostępności”.
Projekt obejmuje dwudniowe szkolenia, dotyczące dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami, w tym projektowania uniwersalnego.
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”. Nazwa Działania 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych.