Spotkanie partnerów projektu „Współpraca na rzecz niezależności i przedsiębiorczości kobiet” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

W piątek zakończyło się kolejne spotkanie partnerów projektu „Współpraca na rzecz niezależności i przedsiębiorczości kobiet”, którego gospodarzem jest tym razem Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, koordynator projektu. Zespoły z Hiszpanii, Szwecji, Turcji i Włoch gościły w Krakowie przez kilka dni, aby zaplanować kolejne działania projektowe.

 

Już w jesieni br. będziemy gościć pracowników i beneficjentki naszych organizacji partnerskich na tygodniowych warsztatach.

 

Beneficjentki naszych organizacji to kobiety dorosłe, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności/chorób przewlekłych, rasy/innego kraju pochodzenia, braku wykształcenia, bezrobocia, wieku. Warsztaty dla nich będą poświęcone rozwojowi kreatywności i przedsiębiorczości (rękodzieło). Planując tę aktywność, za główne cele uznaliśmy:

 

-budowanie pewności siebie poprzez kontakt z kobietami borykającymi się z podobnymi problemami,

-wzajemną naukę w trakcie działań projektowych i po realizacji projektu (dzięki narzędziom komunikacji na odległość),

-dzielenie się doświadczeniami,

-budowanie świadomość bycia częścią wspólnoty europejskiej,

-porównanie punktów widzenia,

-rozwój kreatywności,

-tworzenie rzeczywistych więzi z kobietami z innych krajów, utrzymującymi się także po spotkaniu, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi ICT,

-wzrost motywacji do nauki języków obcych i rozwijania się, szczególnie dalszego kształcenia i rozwoju kariery zawodowej.

 

Warsztaty dla pracowników zostaną w dużej mierze poświęcone problematyce niepełnosprawności. Poprzesz szkolenie pod okiem specjalistów z FIRR oraz obserwację lokalnych warunków i działań naszej fundacji, nasi partnerzy zdobędą nowe doświadczenia we współpracy z nowymi grupami beneficjentów (osoby z niepełnosprawnościami).

Specjalna sesja została poświęcona dostępności stron internetowych, aplikacji mobilnych i dokumentów elektronicznych dla osób z niepełnosprawnościami:

Wróć do początku strony