Projekt „EchoVis” w konkursie „Kraków bez barier” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

zdjęcie przedstawia ludzi stojących i chodzących po dużym placu

Projekt „Rozwój zdolności echolokacji osób z dysfunkcją wzroku poprzez grę wykorzystującą dźwięki binauralne” , nazywany „EchoVis” został zgłoszony do konkursu – „Kraków bez barier” w kategorii – „Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze”. Wyniki poznamy już wkrótce.

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego narzędzia – aplikacji do nauki echolokacji, zaprojektowanych zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania – umożliwiających rozwój zdolności echolokacji u osób z dysfunkcją wzroku. Wykształcenie tej umiejętności pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym na większą niezależność, pewność w poruszaniu się oraz poprawę funkcjonowania w życiu codziennym.

Projekt realizowany jest przez Spółkę Utilitia oraz Transition Technologies S.A.

Spółka Utilitia to przedsiębiorstwo społeczne, zatrudniające i aktywizujące osoby z niepełnosprawnościami. Została powołana przez naszą Fundację w 2009 roku, by propagować dostępność, uniwersalne projektowanie i równy dostęp dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji o tym innowacyjnym projekcie znajduje się tutaj.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu na temat echolokacji na naszej stronie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

logotyp fundusze europejskie inteligentny rozwój. Obok napisu na niebieskim prostokącie są trzy gwiazdy: biała, czerwona i żółta.
niebieska flaga unii ze złotymi gwiazdami. Napis unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego. To logotyp

logotyp utilitii po lewej stronie jest zielone u a resztę zajmuje napis utilitia i hasło przejdź na dostępną stronę
zdjęcie przedstawia logotyp firmy Transition technologies. Po lewej stronie na niebieskim tle są dwie litery t. Po prawej jest czarny napis.
Wróć do początku strony