Prawo do edukacji – umowa z partnerami podpisana - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

na białym tle napisane są różnymi kolorami słowa, najważniejsze to prawo do edukacji, znajdujące się w centrum. Na planszy są też logotypy - fundacji, kancelarii Dentos oraz Komitetu Społecznego, nasza fundacja podpisała właśnie dokument o współpracy - pomocy prawnej w sprawach dotyczących edukacji.

17 maja 2019 r. Kancelaria Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k., Komitet Społeczny #Jesteśmy oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, realizująca projekt „Pomoc dla rodziców”, podpisały umowę o współpracy.
Przedmiotem zawartej umowy jest udzielanie wsparcia i nieodpłatnej pomocy prawnej opiekunom dzieci z niepełnosprawnościami w obszarze prawa do edukacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Kształcenie dzieci ze specjalnymi potrzebami w Polsce w teorii jest odpowiednio finansowane, zindywidualizowane i włączające. Regulujące tę kwestię przepisy prawa oświatowego wydają się być przemyślane i zabezpieczające interesy uczniów.
Dlaczego więc regularnie słyszymy o dramatycznych doświadczeniach dzieci, o walce rodziców o odpowiednie wsparcie? Okazuje się, że przepisy pozostawiają dyrektorom i organom prowadzącym szkoły i przedszkola swobodę w ich realizacji.

Zawarte przez Partnerów porozumienie ma na celu wspieranie opiekunów rodziców i opiekunów w sytuacjach, kiedy faktycznie dochodzi do ograniczania albo łamania praw ich dzieci z niepełnosprawnościami w systemie edukacji.

Więcej informacji o planowanych działaniach udzielają: Agnieszka Niedźwiedzka kontakt@pomocdlarodzicow.pl oraz Monika Auch-Szkoda komitetjestesmy@gmail.com

Zapraszamy również do śledzenia profilu projektu – Pomoc dla rodziców na FB.

Wróć do początku strony