14 uczestników z różnych części Polski zakończyło dwudniowe szkolenie w ramach projektu – Bliżej dostępności. Realizujemy go wspólnie ze Spółdzielnią Socjalną FADO oraz Fundacją TUS.
„Szkolenie było fantastyczne. Dzięki formie warsztatowej mogłam poczuć, co czują osoby z niepełnosprawnościami. Kiedy idzie się z laską lub jedzie na wózku – przestrzeń wokół jest inna. Wracając do domu, inaczej patrzyłam na otoczenie oraz różne bariery…” – podsumowała dwudniowe szkolenie Anna Stokłosa-Rożek z Urzędu Miasta Krakowa, z wydziału architektury i urbanistyki.
Wszyscy uczestnicy szkolenia podkreślali jego praktyczne zalety. Zwracali uwagę na to, czego się dowiedzieli na temat projektowania uniwersalnego, standardów dostępności. Ważne też było zdobycie świadomości na temat różnych odmian niepełnosprawności.
Dwudniowy plan szkolenia został tak przygotowany, aby wszyscy mogli nie tylko poznać określone zasady ważne podczas projektowania, ale mogli też samodzielnie doświadczyć różnych niepełnosprawności.
Więcej informacji na temat samego projektu znajduje się na stronie projektu: http://blizejdostepnosci.pl/
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”. Nazwa Działania 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych.