O konferencji Pełno(s)prawny Student oraz warsztatach z echolokacji na antenie Radia Kraków - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

zdjęcie przedstawia trzy uśmiechnięte kobiety. Od prawej stoją - Anna Rdest, dyrektor ds. współpracy międzysektorowej naszej fundacji, Anna Piekarczyk, dziennikarka radia Kraków, Anna Rozborska, wiceprezeska naszej fundacji. W tle jest baner reklamowy radia kraków. zdjęcie zostało zrobione podczas przerwy w nagraniu programu przed hejnałem, w którym nasze Pani mówiły o konferencji pełno(s)prawny student oraz warsztatach z echolokacji.

Kiedy zaczynaliśmy trzynaście lat temu organizować konferencję Pełno(s)prawny Student, nikt z nas nie spodziewał się, że przez kilkanaście lat tak wiele się zmieni – mówiła Anna Rdest, dyrektor ds. współpracy międzysektorowej naszej Fundacji w programie Przed hejnałem w radiu Kraków. Konferencja odbędzie się już jutro.

Drugim gościem programu była Anna Rozborska, nasza wiceprezeska, która opowiadała o echolokacji oraz o tym, jak bardzo pomaga ona w codziennym życiu osobie z niepełnosprawnością wzroku.

Biała laska pozwala mi oceniać i wyczuwać przeszkody w promieniu 1,5 metra oraz do wysokości pasa. Echolokacja natomiast daje mi możliwość „usłyszenia” przeszkody od pasa w górę – opowiadała dziennikarzom.

Podkreśliła również, że nowoczesne technologie takie jak komputery, smartfony, posiadające wiele różnorodnych aplikacji – znacznie ułatwiają życie osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Anna Rozborska zapowiedziała też warsztaty z echolokacji, które odbędą się 15 listopada w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie.

Już wkrótce link do całej rozmowy.

Wróć do początku strony