Noc poezji… migowej - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Plakat nocy poezji

W dniach 7-9 października odbędzie się 12. edycja „Nocy Poezji”, cyklicznego wydarzenia literackiego, mającego miejsce co roku w Krakowie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Wolności oddać nie umiem”.

W ramach wydarzenia, w instytucjach kulturalnych miasta Krakowa (bibliotekach, domach kultury etc.), odbędzie się szereg wydarzeń, związanych z literaturą, min. spotkania z autorami, dyskusje, warsztaty, happeningi i gry miejskie.

W tym roku organizatorzy przewidzieli dwa wydarzenia, adresowane do osób g/Głuchych. Jakie? Sprawdźcie!

Maria Konopnicka na migowo, czyli V Noc Poezji Migowej

Spotkanie Głuchych i słyszących miłośników poezji wokół poezji migowej i warsztatu jej tworzenia. Inspirująca wyprawa do świata ciszy i dźwięków, spotkanie z poezją Marii Konopnickiej, recytowaną i tłumaczoną na polski język migowy (PJM).

Ponadto w programie pokaz interpretacji utworów poetyckich przygotowany na podstawie zgłoszeń amatorskich poetek i poetów (zarówno słyszących, jak i słabosłyszących czy Głuchych).

Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

Spotkanie „V Noc Poezji Migowej – Maria Konopnicka” odbędzie się 7 października (piątek), w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) w godzinach 18:00-21:30.

Organizatorzy:

  • Centrum Kultury Podgórza,
  • Fundacja Grupa Migawki,
  • Stowarzyszenie Życzliwa Dłoń.

Ewa Lipska: transmisja online z tłumaczeniem na język migowy

Również 7 października o godzinie 19, w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, odbędzie się spotkanie z poetką Ewą Lipską i muzykiem Leszkiem Wiśniowskim, zatytułowane „Co wolno(ść) w poezji?”.

Artyści będą dyskutować o tym, co wolno artyście i czym jest wolność w sztuce.

Następnie odbędzie się koncert muzyki z albumu „Awaria Świata”. Projekt łączy poezję z minimalistycznym, współczesnym jazzem.

Wydarzenie będzie transmitowane online z tłumaczeniem na język migowy.

Transmisja na FB Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Pełen program wydarzenia Noc Poezji

Wróć do początku strony