Kurs tworzenia dostępnych stron oraz aplikacji opracowany - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

grupa uczestniczek i uczestników międzynarodowego projektu AWCAT podczas spotkania w Warnie, w Bułgarii. Wszyscy siedzą przy stole, a komputery stoją przed nimi.

W czerwcu, w Warnie, w Bułgarii odbyło się kolejne, międzynarodowe spotkanie partnerów projektu AWCAT. Opracowano ostateczną wersję kursu mieszanego – połączenie e-lerningu z metodą tradycyjną. Kurs oraz inne powiązane materiały, które zostały przygotowane, będą udostępnione na otwartych licencjach zainteresowanym jednostkom edukacyjnym.

Projekt AWCAT to projekt partnerski, koordynowany przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula, Warszawa, w którym pozostałymi partnerami są: nasza Fundacja, Johanes Kepler University, Austria i Varna Free University, Bułgaria.

Celem tego projektu jest powstanie kursu dla studentów informatyki na temat tworzenia aplikacji i stron internetowych w sposób dostępny dla wszystkich (w tym szczególnie osób z niepełnosprawnościami). Kurs realizowany będzie w formie mieszanej, czyli e-learning połączony będzie z zajęciami stacjonarnymi.

Bliższe informacje na temat samego projektu znajdują się tutaj.

Projekt jest współfinansowany w ramach Erasmus+, Akcja 2, Partnerstwa strategiczne, sektor szkolnictwo wyższe.

logotyp programu Erasmus plus
Wróć do początku strony