IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami: zapisy trwają! - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

pendrive, telefon i laptop

Przypominamy o wciąż trwających zapisach na IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Wspólny głos naszą siłą”.

Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2023 r. w godz. 10-17 w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Dziewiąty Kongres poświęcony jest kondycji ruchu osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Pretekstem do debaty jest 20-lecie Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami – związku organizacji osób z niepełnosprawnościami i organizacji działających na ich rzecz, powstałego, by wspólnie wyrównywać szanse i walczyć z przejawami dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

Pogram wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na następujące pytania:

  1. Jaka jest kondycja ruchu osób z niepełnosprawnościami w Polsce?
  2. Kogo w tej reprezentacji brakuje?
  3. Czy wszyscy są słuchani?
  4. Czy wszyscy mają na to równe szanse?
  5. Jak wzmocnić głos tych osób z niepełnosprawnościami, którym bywa on odbierany?

Trzy sesje równoległe zostaną poświęcone aktualnym dylematom reprezentacji i specyficznym potrzebom oraz sytuacji poszczególnych grup osób. Najważniejsze tematy, które wybrzmią podczas sesji, to:

  • wzmocnienie głosu m.in. samorzeczników z autyzmem, self-adwokatów z niepełnosprawnością intelektualną, doradców ds. zdrowienia z niepełnosprawnością psychospołeczną oraz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • dostrzeżenie osób z niepełnosprawnościami będących poza systemem, w tym między innymi tych, które znajdują się w pieczy zastępczej, w procesie migracji czy w kryzysie bezdomności,
  • podkreślenie prymatu woli osoby z niepełnosprawnością, czasem podważanego, ale też dyskusja na temat dylematów w tym obszarze – zarówno na bazie codzienności, jak i w systemie.

Zapisy

Zapisy trwają do 13 listopada 2023 r. do godz. 12.00 wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy: IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Więcej informacji:

„Wspólny głos naszą siłą”. Zapraszamy na IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami – 29 listopada 2023 r. w Warszawie – Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami (pfon.org)

Otwieramy zapisy do udziału w IX Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami. Już dziś wypełnij formularz! – Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami (pfon.org)

Wróć do początku strony