Gry, które uczą! – 3. Forum Aplikacji i Gier Mobilnych - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

4 października odbędzie się 3 edycja jedynego w Polsce Forum Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM). Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych tematem aplikacji i gier mobilnych i ich wykorzystaniem w sztuce, kulturze i edukacji. Organizatorem FAM jest Fundacja Culture Shock.

FAM to bezpłatne, jednodniowe wydarzenie skierowane do osób i instytucji, które chcą wykorzystywać potencjał nowych technologii, poszukują inspiracji i praktycznych rozwiązań ułatwiających dostęp do kultury. FAM jest także przestrzenią dla środowisk skupiających artystów, programistów i projektantów tworzących rozwiązania dla dobra wspólnego oraz dla wszystkich osób, które pasjonują się edukacją i kulturą.

W tym roku tematami przewodnimi FAM będą: gamifikacja w edukacji, projektowanie i prototypowanie gier mobile, digital storytelling, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość i ich zastosowanie w rozwoju człowieka, niezależnie od wieku i umiejętności.

Z ramienia Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego podczas FAM wystąpi Mikołaj Rotnicki, natomiast spółka UTILITIA reprezentowana będzie przez Piotra Witka. Przedstawi on projekt echolokacyjny – EchoVis.

“FAM to cały dzień pełen atrakcji. Odbędą się m.in. warsztaty, dyskusje, wymiana doświadczeń i wiedzy na temat trendów w mobilnej edukacji i kulturze, prezentacje i pokazy mobile” – mówi Paulina Jędrzejewska, kuratorka tegorocznego FAM – “W Strefie Startup zaprezentujemy twórców wartościowych polskich aplikacji mobilnych, a w Strefie Biznes oddamy przestrzeń naszym partnerom prezentującym rozwiązania mobile dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Tworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania z nowymi technologiami.”

“Uczestnicy i uczestniczki poznają również kilkadziesiąt wartościowych aplikacji wyselekcjonowanych przez nasz zespół z myślą o wspieraniu edukacji, kultury i sztuki” – zachęca Sylwia Żółkiewska, ekspertka FAM.

FAM służy nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii. Jest to też okazja, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – najczęściej kojarzone z rozrywką – są bezpłatnym i łatwo dostępnym narzędziem do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. To również łatwe w użyciu medium umożliwiające stały dostęp do kultury, edukacji i sztuki.

FAM – III Forum Aplikacji i Gier Mobilnych
Warszawa, 4 października 2018 r., w godz. 11:00-17:00
Przestrzeń from Facebook, ul. Koszykowa 61
Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/544673235926388/
FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum naszego zainteresowania pozostaje człowiek – zwracamy uwagę na potencjał, który w nim lub niej drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu i każdej, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce i za granicą za pomocą działań artystyczno – kulturalnych. www.cultureshock.pl

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

logotyp unii europejskiej

logotyp unii europejskiej, europejskiego funduszu rozwoju regionalnego

logotyp firmy utilitia na białym tle zielone litery oraz nazwa firmy Utilitia przejdź na dostępną stronę

logotyp partnera projektu transition technologies

Wróć do początku strony