Fundusz Dostępności uruchomiony – można składać wnioski - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami prawidłowo oznaczone, znajdujące się przed jednym z małopolskich urzędów. To ilustracja do uruchomienia funduszu dostępnościowego

Od 4 października 2019 można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji, które poprawią dostępność architektoniczną budynków mieszkalnych, wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej. Wnioski przyjmuje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Pomoc udzielana jest w formie preferencyjnej pożyczki z możliwością umorzenia nawet do 40% jej wartości – po spełnieniu określonych warunków.
Pomoc połączona jest z programem bezzwrotnego wsparcia z PFRON na ten cel. Warunkiem uzyskania dotacji z PFRON jest zaciągnięcie pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego, co może znacznie obniżyć koszty realizacji całej inwestycji.

Fundusz Dostępności został utworzony na mocy ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Pełne informacje na jego temat znajdują się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego: https://www.bgk.pl/fundusze-i-programy/fundusz-dostepnosci/

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do początku strony