Bariery tworzymy sobie sami – po inauguracji XX Tygodnia osób z Niepełnosprawnościami - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

dwie kobiety - jedna ubrana w białą koszulkę i spodnie i druga w koszuli ciemnej z wzorem stoją obok baneru naszej fundacji. Kobieta w białej koszulce trzyma białą laską i patrzy na drugą. Druga opowiada jej coś, jakby ja instruoowała. Tak wyglądał dzień na naszym stoisku podczas inauguracji XX Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami w Krakowie.

W piątek, 31 maja 2019 roku, na krakowskim rynku rozpoczął się XX Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami – Kocham Kraków z wzajemnością.

Nasza Fundacja uczestniczyła w tym wydarzeniu, mieliśmy swoje stoisko na Rynku. Odwiedzający nas goście najczęściej chcieli dowiedzieć się, jak asystować osobie niewidomej w codziennych czynnościach, jak właściwie zachowywać się. Duże zainteresowanie wzbudziły również nasze projekty – zwłaszcza dotyczące echolokacji, szkoleń dla instruktorów orientacji przestrzennej.

Kocham Kraków z wzajemnością w tym roku był wyjątkowym wydarzeniem. Poza konkursami, wieloma stoiskami, można było uczestniczyć w zrobieniu pamiątkowego zdjęcia z lotu ptaka na XX-lecie Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami. Liczni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej występowali ze swoimi przedstawieniami teatralnymi czy wokalnymi.

Wszystkim działaniom przyświecało jedno hasło – bariery tworzymy sami, sami więc możemy je usuwać.

Zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia.

Wróć do początku strony