Aktywność w miejscu pracy i gronie seniorów – warsztaty na Litwie - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Realizując projekt „Rozwój i wdrażanie praktycznych strategii na rzecz poprawy aktywności fizycznej i stanu zdrowia mieszkańców Europy” w dniach 2-7 października 2017 roku odbyły się kolejne warsztaty dotyczące promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Gospodarzem spotkania był partner z Litwy – Raseiniai District Municipality (Urząd Powiatowy w Rosiennym). Tym razem tematem warsztatów było promowanie aktywności i zdrowego stylu życia w gronie seniorów oraz w miejscu pracy.

Mimo niesprzyjającej zimnej i deszczowej aury był to dla uczestników warsztatów bardzo przyjemny i cenny czas. Dzięki wzajemnej otwartości i przyjaznemu nastawieniu wszyscy czuli się bardzo dobrze w tym międzynarodowym gronie, które tworzyli przedstawiciele Chorwacji, Litwy, Łotwy, Polski, Włoch oraz Turcji.

Litewski gospodarz spotkania zadbał o ciekawy i zróżnicowany program spotkania, a tworzyły go zarówno części skupiające się na pracy warsztatowej, pracy w grupach jak i wizyty studyjne. Jedna z takich wizyt odbyła się w siedzibie korporacji Skandia w Wilnie. Miała ona na celu przedstawienie przykładów promowania zdrowego i aktywnego stylu w miejscu pracy. Kolejna wizyta miała miejsce w domu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, który także oferuje wiele różnych zajęć i aktywności dla swoich podopiecznych.

Podobnie jak na wszystkich poprzednich spotkaniach wszyscy partnerzy uczestniczący w warsztatach przygotowali i przedstawili doświadczenia ze swoich krajów, związane z promowaniem zdrowia i aktywnego stylu życia w obszarze seniorów i miejscach pracy. Tym razem prezentacje miały miejsce w Sali obrad Urzędu Powiatowego w Rosiennym.
Dawką ogromnej energii napełniła wszystkich spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Radość i energia, jaka towarzyszy osobom należącym to tego grona szybko udzieliła się wszystkim uczestnikom, którzy ostali zaproszeni na zajęcia śpiewu i tańca. Radosnym zwieńczeniem spotkania było wspólne wykonanie tradycyjnych litewskich tańców ludowych. Przedstawiciele partnerów miel również możliwość odwiedzić piękne tereny Dubysa Regional Park, przy okazji zapoznając się z terenami zielonej Litwy.

Kolejne warsztaty odbędą się u partnera z Chorwacji i będzie to już ostatnie spotkanie projektu „Rozwój i wdrażanie praktycznych strategii na rzecz poprawy aktywności fizycznej i stanu zdrowia mieszkańców Europy”.

Wróć do początku strony