Aktywnie i sportowo w gronie międzynarodowym – warsztaty podsumowujące - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Tematem warsztatów które odbyły się w dniach 24–27 kwietnia 2018 r. była promocja aktywności fizycznej wzmacniającej zdrowie w sektorze: sport. Gospodarzem spotkania był partner z Chorwacji – Klub Piłki Ręcznej „Moslavina” z Kutiny.

 

Jak na gospodarza związanego na stałe ze sportem przystało główna część warsztatów skupiła się na aspekcie praktycznym, związanym z aktywnościami fizycznymi  Nie zabrakło zatem treningu wizytującego i ćwiczeń z graczami klubu piłki ręcznej, wspólnego meczu piłki nożnej czy wycieczki rowerowej. Gospodarze silnie zaangażowali osoby ze swojego miasta zajmujące się sportem na co dzień, które przedstawiły m.in. historię oraz dzieje Klubu Moslavina czy wpływ klubów sportowych na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali także infrastrukturę sportową Kutiny oraz ofertę sportową lokalnych Klubu Piłkarskiego i Klubu Atletycznego.

 

Bardzo cenną aktywnością, przeprowadzoną pierwszego dnia, była gra mająca na celu zintegrowanie uczestników, która odbyła się w przestrzeni miejskiej Kutiny.

 

Zgodne z niepisaną tradycją projektu nie zabrakło również czasu na wymianę doświadczeń – przedstawiciel każdego partnera zaprezentował lokalne praktyki wdrażania HEPA w sektorze sportowym ze swojego kraju.

 

Bardzo ciekawa i pełna wrażeń była wycieczka rowerowa do rezerwatu Łońsko Pojle, gdzie czekała kolejna atrakcja w postaci rejsu łódką po pięknych mokradłach.

 

Bliskość chorwackiej stolic pozwoliła na poznanie miejsc związanych ze sportem również miasta Zagrzeb oraz Wydziału Kinezjologii tutejszego Uniwersytetu.

 

Spotkanie na Chorwacji było ostatnimi warsztatmi projektu „Rozwój i wdrażanie praktycznych strategii na rzecz poprawy aktywności fizycznej i stanu zdrowia mieszkańców Europy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt oraz wszystkim partnerom! 

Wróć do początku strony