Aktywne obywatelki, aktywni obywatele – już jutro zaczynamy V Kongres osób z niepełnosprawnościami - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

logotyp kongresu osób z niepełnosprawnościami

6 sesji tematycznych, wielu zaproszonych gości i ważne tematy związane z aktywnością społeczną osób z niepełnosprawnościami – już jutro od 10.00 startujemy z V Kongresem osób z niepełnosprawnościami.

W obecnym roku dużo się dzieje w obszarach związanych z dostępnością, coraz więcej zaczyna się mówić i działać w dziedzinach związanych z przestrzeniami publicznymi. Wzrasta świadomość barier, dzięki której łatwiej je usuwać.

Od lat organizacje pozarządowe, zajmujące się tematyką osób z niepełnosprawnościami przygotowują coroczne spotkanie – #KongresOzN.

W tym roku tematyka Kongresu obejmować będzie ważne tematy takie jak: wybory (nie)dostępne, praca – moja aktywność obywatelska, czy self-adwokaci i self-adwokatki. Będziemy rozmawiać też o wdrażaniu Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Hasłem tegorocznej edycji jest – Aktywne Obywatelki i Aktywni Obywatele.

Program Kongresu można znaleźć tutaj.

Zapraszamy!

logotypy Kongresu osób z niepełnosprawnościami, regionalnych konwentów, raportu z realizacji konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami, ambasadora konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami
Archiwum FIRR

IV Kongres oraz Konwenty Regionalne w 2018 r. były realizowane w ramach projektu „Advocating for the Rights of Persons with Disabilities”, który jest  współfinansowany ze środków Ambasady USA w Warszawie. W celu utrwalenia wypracowanych w ramach projektu rezultatów zaplanowano realizację kolejnej edycji Kongresu oraz Konwentów. Bliższe informacje na temat IV Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami znajdują się tutaj.

logotyp ambasady stanów zjednoczonych USA
Archiwum FIRR
Wróć do początku strony