20 styczeń Międzynarodowym Dniem Akceptacji - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Symbol 3E LOVE

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Akceptacji, ustanowiony na cześć Annie Hopkins, założycielki 3E Love.

Kim była Anna Hopkins i jaki jest symbol dzisiejszego święta? Sprawdźcie!

Historia Międzynarodowego Dnia Akceptacji

Annie Hopkins to założycielka 3E Love. Firmy, której celem działania była zmiana postrzegania niepełnosprawności i osiągnięcie jej społecznej akceptacji.

Przygoda z 3E Love rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy Annie stworzyła „symbol serca wózka inwalidzkiego”.

Początkowo nadrukowała go na koszulce w trakcie studiów na Uniwersytecie Illinois. Następnie użyła go jako symbolu do wykonania trwałego tatuażu. Właśnie wtedy rozpoznawalny do dzisiaj symbol stal się bardzo popularny.

Annie i Stevie oficjalnie założyli firmę 3E Love w 2007 roku, jako logo wybierając symbol serca wózka inwalidzkiego.

Znak ten stał się szybko międzynarodowym symbolem akceptacji, znakiem towarowym firmy i motywem przewodnim jej celów i produktów. 

Symbol serca wózka inwalidzkiego obrazuje również społeczeństwo, akceptujące osoby niepełnosprawne jako równych sobie. Poprzez zastąpienie koła sercem, zniknęło piętno wózka inwalidzkiego.

Co najważniejsze symbol reprezentuje osobę, a nie postrzeganie jej przez społeczeństwo. Serce na wózku inwalidzkim stało się pozytywną alternatywą dla tradycyjnego symbolu niepełnosprawności, w którym koncentruje się na różnicach między osobami pełnosprawnymi i na wózku inwalidzkim.

3E Love to coś więcej niż życie niepełnosprawne, ale po prostu chodzi o życie. Każdy ma swobodę życia. Wzywamy Cię do robienia tego, co kochasz, ponieważ po drodze spotkasz niesamowitych ludzi, a to nasi przyjaciele, w ten sposób będziesz cieszyć się tą jazdą, którą 3E Love nazywa życiem

Annie Hopkins
Wróć do początku strony