Zmiany w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Biały symbol paragrafu na tle szarego muru z cegieł

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada nowelizację ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Sprawdź, na czym będzie polegać.

Jakie zmiany wprowadzi nowelizacja?

Planowana nowelizacja wprowadzi dodatkowy obowiązek zapewnienia dostępności cyfrowej przez podmiot publiczny treści publikowanych na innych stronach internetowych i w innych aplikacjach mobilnych.

Ponadto Ministerstwo zamierza uzupełnić przepis, który wymienia dostępne elementy strony internetowej. Nie będzie to już zamknięta lista elementów stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Co więcej, nowelizacja zaktualizuje przepisy, dotyczące elementów, których faktycznie nie da się doprowadzić do dostępności cyfrowej.

Jaki jest cel nowelizacji przepisów?

Nowelizacja przepisów ma za zadanie ułatwienie wdrażania dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Ministerstwo chce znowelizować przepisy ustawy o dostępności cyfrowej, aby usunąć niejednoznaczne zapisy, i takie, których nie można wyegzekwować.

Co zmieni się w ustawie o dostępności cyfrowej?

Publiczne witryny wciąż nieprzyjazne dla niepełnosprawnych  


Wróć do początku strony