Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Centrum im. Ludwika Braille’a”, współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
!!!!!!!!!!!!! DWA OSTATNIE MIEJSCA CZEKAJĄ NA OSOBY Z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!
Co jest celem projektu?
Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością wzroku oraz osób ze schorzeniami psychicznymi (cel programowy II).
Jaki jest czas trwania projektu?
Czas trwania projektu: od 01.04.2025 do 31.03.2026 r.
Co oferujemy w ramach projektu?
W ramach projektu oferujemy następujące formy wsparcia:
- Pogotowie technologiczne (indywidualne zajęcia komputerowe).
- Wsparcie psychologa/psychodietetyka (zajęcia indywidualne).
- Wsparcie prawnika (zajęcia indywidualne).
- Zajęcia zwiększające samodzielność beneficjentów (orientacja przestrzenna oraz czynności życia codziennego).
- Indywidualne konsultacje w zakresie autoprezentacji (ubioru, postawy ciała, wyglądu).
- Weekendowe grupowe warsztaty z zakresu wykorzystania w orientacji przestrzennej i mobilności elementów echolokacji oraz nowoczesnych technologii (warsztaty tylko dla osób z niepełnosprawnością wzroku).
- Weekendowe grupowe szkolenia z umiejętności miękkich (np.: szkolenie z kompetencji społecznych/szkolenie z wizażystką i fryzjerem).
- Weekendowe grupowe warsztaty z zakresu rozwoju umiejętności manualnych
(np.: decupage, rękodzieło). - Kurs języka obcego (angielski) – zajęcia grupowe w formie stacjonarnej lub zdalnej.
- Intensywne wyjazdowe grupowe warsztaty/szkolenie z zakresu rozwoju umiejętności miękkich (kompetencji społecznych) i z rozwoju osobistego przez ruch (szkolenie pięciodniowe).
- Intensywne wyjazdowe grupowe warsztaty/szkolenie z zakresu rozwoju umiejętności manualnych i z rozwoju osobistego przez ruch (szkolenie pięciodniowe).
- Warsztaty WenDo ( grupowe warsztaty weekendowe – tylko dla kobiet).
- Szkolenie z samoobrony.
Podczas wszystkich powyższych działań proponujemy wsparcie asystenta/przewodnika, który pomoże w dotarciu na zajęcia i z powrotem.
Kto może wziąć udział w projekcie?
W projekcie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wzroku lub/i schorzeniu psychicznym.
Zgłoszenie do projektu
Osoby, zainteresowane udziałem w projekcie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego Kandydata/Kandydatki do projektu „Centrum im. Ludwika Braille’a” współfinansowanego ze środków PFRON.
W przypadku problemów z jego wypełnieniem prosimy o kontakt poprzez e-mail : clb@firr.org.pl lub pod numerem telefonu 663 660 051.
Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi osobami w celu rekrutacji do projektu i podpisania dokumentacji projektowej.