Odblaskowy przemarsz - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

logo Fundacji MIR

27 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w przedsięwzięciu „Odblaskowy przemarsz”.

Marsz zorganizowali opiekunowie i podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Jak przebiegał marsz?

Akcja rozpoczęła się od quizu. Uczniowie, nauczyciele, partnerzy akcji oraz policjanci odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Następnie rozpoczął się przemarsz ulicami Krakowa z placówki w kierunku Placu Wszystkich Świętych.

Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali policjanci z drogówki. W trakcie przemarszu kierowców kontrolowali funkcjonariusze, w towarzystwie uczniów ośrodka.

Wspólnie ze policjantami przypominali i uświadamiali kierujących, jak ważne jest prawidłowe i sprawne oświetlenie w pojeździe. To właśnie ono w dużej mierze przesądza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Jaki był cel akcji?

Celem „Odblaskowego przemarszu” było promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczestnicy akcji byli wyposażeni w elementy odblaskowe takie jak kamizelki, opaski i zawieszki odblaskowe, które zwracały uwagę kierowców na pieszych

Podczas akcji promowano również cele akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która rozpoczęła się 21 października i będzie trwać do 15 grudnia br.

Wróć do początku strony