Nasz pracownik bohaterem programu „Interwencja” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Historia pracownika naszej Fundacji, Marcina Patoczki, doskonale pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w obrębie dostępności.

Okazuje się bowiem, że nie wszystkie przedsiębiorstwa, korzystające z dotacji z Unii Europejskiej, przestrzegają obowiązku wdrożenia odpowiedniej polityki równego dostępu dla osób z niepełnosprawnościami.

Marcin Potoczka od urodzenia jest osobą niewidomą. Lubi aktywnie spędzać czas: nurkuje, jeździ na łyżwach i skacze na spadochronie. Nie został jednak wpuszczony na jedną z atrakcji paru rozrywki Energylandia.

Stało się tak, pomimo zakupu przez niego biletu i okazania orzeczenia o niepełnosprawności. O niemożliwości skorzystania z wybranych atrakcji nie poinformował go wówczas pracownik parku rozrywki. Dowiadywał się o tym, stopniowo przesuwając się w kierunku sektora familijnego. Jednocześnie musiał rezygnować z kolejnych atrakcji, takich jak na przykład rollercoaster.

Warto jeszcze raz podkreślić, że korzystanie z  dotacji z Unii Europejskiej obliguje właścicieli do udostępniania atrakcji również dla osób z niepełnosprawnościami.

Marcinowi życzymy powodzenia i sukcesów we wszystkich swoich aktywnościach. Mamy nadzieję, że opisana sytuacja była wyjątkowa i osoby z niepoprawnościami będą miały równy dostęp do wszystkich atrakcji Energylandii.

Zapraszamy do obejrzenia materiału!

Nurkuje i skacze ze spadochronem, ale rollercoasterem nie pojedzie

Kilka kolejek górskich w Parku Rozrywki Energylandia. Kolejki w kolorach czerwonym i brązowym na tle niebieskiego nieba
Rollercoaster w Parku Rozrywki Energylandia
Wróć do początku strony