Konferencja o dostępności cyfrowej z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Na żółtym tle napis PFRON wspiera dostępność, informacje o konferencji, po prawej stronie rysunek ludzkiej głowy, w środku żarówka z ludzikiem w środku

Już dzisiaj zapraszamy Was na konferencję o dostępności cyfrowej, organizowaną 16 maja z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności.

Nie zabraknie na niej przedstawiciela naszej Fundacji, który podzieli się z uczestnikami wydarzenia swoją wiedzą i doświadczeniem!

Kiedy i gdzie?

Konferencja organizowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON odbędzie się 16 maja w godz. 10.00-13.00 na platformie ZOOM.

Zapisy

Aby móc uczestniczyć w konferencji należy zapisać się poprzez formularz.

Program wydarzenia

  1. Projektowanie treści w państwowych usługach cyfrowych

O ważeniu słów, warzeniu procesów i mieszaniu w interfejsach opowie Beata Strzelczyk (Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy), która jest projektantką interfejsu użytkownika w Zesple Projektowania i Wdrażania Aplikacji.

  1. Jak sprawdzić dostępność plików PDF?

Od prostych po bardziej zaawansowane testy na weryfikację tego zamkniętego formatu dokumentów i publikacji cyfrowych.

Prelegent: Sławomir Mirski, ekspert w dziedzinie dostępności publikacji cyfrowych w Utilitii i w naszej Fundacji.

  1. Czy żądamy zapewnienia dostępności cyfrowej?

Wyniki ankiety Ministerstwa Cyfryzacji w administracji publicznej w zakresie zapewniania dostępności cyfrowej przedstawi Rafał Kanarek z Ministerstwa Cyfryzacji oraz główny specjalista w Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych.

  1. Dostępność w biznesie

Raport – dostępność cyfrowa w polskim biznesie. Pierwsze opracowanie na temat stanu dostępności sektora biznesowego w Polsce w 2023 r przedstawi Artur Marcinkowski, założyciel Fundacji Widzialni, propagator dostępności

  1. Przyszłość dostępności cyfrowej w rękach ekspertów

Kim są i kim powinni być eksperci, od których zależy dostępność cyfrowa coraz bardzie złożonych cyfrowych produktów i usług?

Na pytanie odpowie Jakub Dębski, z Centralnego Ośrodka Informatyki, Projektant dostępności, ekspert UX.

Na konferencji tłumacz polskiego języka migowego oraz napisy na żywo

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja GAAD 2024: dostepnosc.pfron.org.pl

Wróć do początku strony