19 grudnia dostępną niedzielą w Małopolskim Centrum Kultury - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Oprowadzająca po wystawie kobieta w maseczce ochronnej, obok niej tłumacz języka migowego

Zapraszamy 19 grudnia na wyjątkowe zwiedzanie wystawy „Ukraina. Wzajemne spojrzenia”.

Zwiedzanie odbędzie się za pośrednictwem audiodeskrypcji oraz specjalnie przygotowanych materiałów dotykowych.

Plan wydarzenia:

11.00-13.00 Oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo; prowadząca: Regina Mynarska

13.30-14.30 Oprowadzanie w języku polskim z tłumaczenie na Polski Język Migowy; prowadzący: Agata Klejzerowicz i Jakub Studziński

15.00-16.30 Warsztaty z audiodeskryptorką; prowadząca: Regina Mynarska.

Prowadzący:

Regina Mynarska — absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, audiodeskryptorka, koordynatorka dostępnych wydarzeń, trenerka dostępności; współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, obecnie z Fundacją Pełni Kultury oraz Fundacją im. Bronisława Chromego; ekspertka programu Kultura Wrażliwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego; współpracuje z wieloma instytucjami kultury; współautorka książki „To nie jest Polska” stworzonej metodą audiodeskryptywną.

Agata Klejzerowicz — absolwentka Histori Sztuki UPJPII w Krakowie. W trakcie studiów poświęciła się badaniom nad polskim malarstwem romantycznym. Podczas pracy edukatora w największych instytutcjach kulturalnych w Krakowie nieustannie rozwija swoją pasję do sztuki i stara się zarażać nią innych.

Jakub Studziński — głuchy tłumacz PJM, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (historii ze specjalnością nauczycielską i studiów podyplomowych z muzealnictwa), obecnie studiuje podyplomowo surdopedagogikę; współpracuje z Fundacją Między Uszami, Fundacją Migawka i Fundacją Siódmy Zmysł oraz wieloma instytucjami kultury jako tłumacz wpisany jest do rejestru tłumaczy PJM, SJK, SKOGN prowadzonego przez Wojewodę Małopolskiego.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu:

Na zwiedzanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym: dostepnosc@mck.krakow.pl lub na portalu Evenea: https://tiny.pl/9wvkw.

Każdej osobie z niepełnosprawnością oferujemy na życzenie usługę asystenta.

Taką potrzebę należy zgłosić z trzydniowym wyprzedzeniem na adres mailowy: dostepnosc@mck.krakow.pl.

Wróć do początku strony