Zapraszamy 19 grudnia na wyjątkowe zwiedzanie wystawy „Ukraina. Wzajemne spojrzenia”.
Zwiedzanie odbędzie się za pośrednictwem audiodeskrypcji oraz specjalnie przygotowanych materiałów dotykowych.
Plan wydarzenia:
11.00-13.00 Oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo; prowadząca: Regina Mynarska
13.30-14.30 Oprowadzanie w języku polskim z tłumaczenie na Polski Język Migowy; prowadzący: Agata Klejzerowicz i Jakub Studziński
15.00-16.30 Warsztaty z audiodeskryptorką; prowadząca: Regina Mynarska.
Prowadzący:
Regina Mynarska — absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, audiodeskryptorka, koordynatorka dostępnych wydarzeń, trenerka dostępności; współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, obecnie z Fundacją Pełni Kultury oraz Fundacją im. Bronisława Chromego; ekspertka programu Kultura Wrażliwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego; współpracuje z wieloma instytucjami kultury; współautorka książki „To nie jest Polska” stworzonej metodą audiodeskryptywną.
Agata Klejzerowicz — absolwentka Histori Sztuki UPJPII w Krakowie. W trakcie studiów poświęciła się badaniom nad polskim malarstwem romantycznym. Podczas pracy edukatora w największych instytutcjach kulturalnych w Krakowie nieustannie rozwija swoją pasję do sztuki i stara się zarażać nią innych.
Jakub Studziński — głuchy tłumacz PJM, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (historii ze specjalnością nauczycielską i studiów podyplomowych z muzealnictwa), obecnie studiuje podyplomowo surdopedagogikę; współpracuje z Fundacją Między Uszami, Fundacją Migawka i Fundacją Siódmy Zmysł oraz wieloma instytucjami kultury jako tłumacz wpisany jest do rejestru tłumaczy PJM, SJK, SKOGN prowadzonego przez Wojewodę Małopolskiego.
Zasady uczestnictwa w wydarzeniu:
Na zwiedzanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym: dostepnosc@mck.krakow.pl lub na portalu Evenea: https://tiny.pl/9wvkw.
Każdej osobie z niepełnosprawnością oferujemy na życzenie usługę asystenta.
Taką potrzebę należy zgłosić z trzydniowym wyprzedzeniem na adres mailowy: dostepnosc@mck.krakow.pl.