15 października Dniem Białej Laski, czyli „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

Symbol niewidomego z laską. Biała po

Tradycja obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Białej Laski, czyli święta osób niewidomych i niedowidzących, sięga aż 1964 roku.

W Polsce Dzień Białej Laski celebrujemy od 1993 roku. Święto od niemal trzydziestu lat wpisuje się na stałe do kalendarza ważnych obchodów, przybliżających problemy, z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące.

Kampania „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Visus Supremus uświadamia, jakiej pomocy potrzebują osoby z dysfunkcją wzroku. Zwraca także uwagę na tolerancję i empatię wobec osób z niepełnosprawnościami.

Równie ważne jest podkreślenie potrzeby niezależnego życia.

Odwiedźcie stronę kampanii i sprawdźcie, które gwiazdy ekranu zaangażowały się w nią w tym roku!

Kampania „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Plakat kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w kolorze fioletu i różu. W lewym górnym rogu hasło kampanii, poniżej czas trwania 13-20.10.2021. Plakat ozdobiony znakiem niewidomego z laską.
Plakat kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”
Wróć do początku strony