na biało żółtym tle jest napisane dziesiąty konkurs samorząd równych szans, po prawej stronie jest nagroda - otwarte dłonie z diamentem. To baner kolejnej edycji konkursu samorząd równych szans

Niezależne życie i świat bez barier – to hasła, którymi kierujemy się w konkursie Samorząd Równych Szans. W tym roku to już dziesiąta edycja naszego wydarzenia. Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy do 28 lutego 2020 roku.

Konkurs adresujemy do wszystkich samorządów w Polsce. Zarówno do tych, które prowadziły lub prowadzą projekty zwiększające udział osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności, jak i takich, które realizują własne pomysły w podobnym zakresie.

Zgłaszane projekty i pomysły zostaną ocenione ze względu na ich jakość i wpływ na faktyczną poprawę sytuacji, a nie wysokość przeznaczonych środków finansowych. Doceniane będą nawet niewielkie, ale innowacyjne i odpowiadające na lokalne potrzeby projekty.

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane w następujących obszarach:

Obszary priorytetowe w bieżącej edycji konkursu, które zostaną dodatkowo wyróżnione, to:

Rada Nagrody wybierze najlepsze projekty, i pomysły które zostaną uhonorowane statuetką „Samorząd Równych Szans”. Przyznane zostanę trzy równorzędne Nagrody Główne, dla następujących grup samorządów:

Wnioski konkursowe należy składać w internetowej Bazie Dobrych Praktyk: www.bazadobrychpraktyk.firr.org.pl

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w drugim kwartale 2020 roku, podczas ogólnopolskiej gali, w której wezmą udział goście z całego kraju. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do promowania działalności samorządów, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.

Wnioski można składać do 28 lutego 2020 roku.
Na wszystkie pytania odpowie Magdalena Lubaś. Tel.: 12 444 73 49 lub 663 000 040, mail: magdalena.lubas@firr.org.pl

Organizatorem konkursu Samorząd Równych Szans jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

Współorganizatorami są: Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Patronaty honorowe nad konkursem objęli: Dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, Krzysztof Michałkiewicz – Prezes Zarządu PFRON, Adam Lipiński – Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Paweł Wdówik – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Marlena Maląg – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Związek Miast Polskich.

Patronaty medialne nad konkursem objęli: NGOniepełnosprawni.plFundacja Integracjanaszesprawy.euRadio KrakówKSSN.

Exit mobile version