ETAP 1
Źródło finansowania / nazwa programu:
POKL 1.3.6 – projekt systemowy realizowany w partnerstwie z PFRON, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna; Działanie 1.3. Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej; Poddziałanie 1.3.6.
Biuro projektu /obszar realizacji:
Kraków / cały kraj.
Okres realizacji:
01.03.2013 – 31.05.2014.
Osoba kontaktowa:
Anna Rdest, anna.rdest@firr.org.pl, 663 883 335
Cele projektu:
Głównym celem projektu było podniesienie szans na zatrudnienie 200 osób niepełnosprawnych poprzez udzielenie zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz promocja idei zatrudnienie osób niepełnosprawnych w administracji publicznej w okresie realizacji projektu.
Główne cele projektu:
W ramach projektu zaplanowano: opracowanie Indywidualnego Plan Stażu (IPS); udział w 3-miesięcznym płatnym stażu w organach administracji publicznej i jednostkach im podległych, wsparcia psychologiczne, indywidualne i grupowe, w zależności od potrzeb oraz ze wsparcia w zakresie poradnictwa i doradztwa zawodowego, szkolenia zawodowe, podnoszące kwalifikacje uczestników/czek, zalezienie zatrudnienia przez 40 uczestników przy wsparciu trenera pracy, działania promocyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat potencjału zawodowego osób niepełnosprawnych, a docelowo zwiększenie poziomu zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach administracji publicznej.
Grupa docelowa:
200 osób niepełnosprawnych
Projekt współfinansowany ze środków programu Kapitał Ludzki.
ETAP 2
Źródło finansowania / nazwa programu:
Projekt systemowy realizowany w Partnerstwie z PFRON, Środki UE w ramach EFS, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna; Działanie 1.3. Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej; Poddziałanie 1.3.6
Biuro projektu /obszar realizacji:
Kraków / zasięg ogólnopolski
Okres realizacji:
01.12.2013 – 30.12.2015
Osoba kontaktowa:
Anna Rdest, anna.rdest@firr.org.pl, 663 883 335
Cele projektu:
Projekt realizowany był w Partnerstwie z PFRON (Lider), Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji oraz Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich. Głównym celem projektu jest podniesienie szans na zatrudnienie 200 (FIRR – 70) osób niepełnosprawnych poprzez udzielenie zindywidualizowanego i kompleksowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz promocja idei zatrudnienie osób niepełnosprawnych w administracji publicznej w okresie realizacji projektu.
Główne cele projektu:
W ramach projektu zaplanowano:
- opracowanie Indywidualnego Plan Stażu (IPS),
- udział w 3-miesięcznym płatnym stażu w organach administracji publicznej i jednostkach im podległych,
- wsparcia psychologiczne, indywidualne i grupowe, w zależności od potrzeb oraz ze wsparcia w zakresie poradnictwa i doradztwa zawodowego,
- szkolenia zawodowe, podnoszące kwalifikacje uczestników/czek,
- znalezienie zatrudnienia przez 40 uczestników przy wsparciu trenera pracy,
- działania promocyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat potencjału zawodowego osób niepełnosprawnych, a docelowo zwiększenie poziomu zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach administracji publicznej.
Grupa docelowa:
200 (FIRR – 70) osób niepełnosprawnych