Collegium Witelona-Uczelnia coraz bardziej dostępna - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

grafiki, świadczące o dofinansowaniu z UE
Logotyp Collegium Witelona oraz FIRR

Źródło finansowania / nazwa programu:

Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+)

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS)

Biuro projektu / obszar realizacji:

Kraków/Legnica

Okres realizacji:

2025-01-01 – 2028-12-31

Wartość Projektu/Wysokość wkładu Funduszy Europejskich:

7 707 891,79/ 7 471 648,79 zł

Cele oraz krótka charakterystyka Projektu:

Projekt skierowany jest do kadry Uczelni, pracowników administracyjnych i dydaktycznych oraz studentów i działaczy zrzeszonych wokół różnych struktur studenckich, jego celem jest zaś poszerzenie kompetencji zarówno kadry jak i przedstawicieli samorządu studenckiego i innych organizacji zrzeszających studentów w aspekcie świadomościowym oraz specjalistycznym z poszczególnych zagadnień, dot. niepełnosprawności (technologii, procedur, wsparcia psychologicznego, standardów wsparcia edukacyjnego, uniwersalnego projektowania itp.)

Celem projektu wartego 7 707 891,79 zł jest ograniczenie oraz eliminacja barier w zakresie korzystania z oferty edukacyjnej naszej Uczelni, poprawa szeroko rozumianej dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami (w tym osób z niepełnosprawnościami) oraz promowanie środowiska akademickiego przyjaznego dla wszystkich poprzez realizację kompleksowych zadań w ośmiu obszarach dostępności.

W ramach projektu zatytułowanego „Collegium Witelona-Uczelnia coraz bardziej dostępna” będziemy zatem podejmować szereg działań na rzecz dalszego promowania równości szans i aktywnego udziału w życiu społecznym naszej Uczelni.

Planowane działania przewidują między innymi wprowadzenie różnego rodzaju usprawnień, zakup urządzeń i wyposażenia do sal dydaktycznych, kupno materiałów dydaktycznych i edukacyjnych (materiały dydaktyczne dostosowane do OszP i OzN) a także oprogramowania i elementów doposażenia. Powyższe będą realizowane w ramach ośmiu obszarów:

  1. Struktury organizacyjnej
  2. Dostępności architektonicznej
  3. Dostępności informacyjno-komunikacyjnej
  4. Dostępności cyfrowej
  5. Technologii
  6. Procedur
  7. Usług wspierających edukację
  8. Działań podnoszących świadomość niepełnosprawności

Kwota dofinansowania ze środków unijnych wyniesie: 7 471 648,79 zł zaś czas realizacji dotyczy okresu od stycznia 2025 do końca grudnia 2028.

W ramach poprzedniej edycji konkursu, udało nam się zrealizować szereg działań, które uczyniły naszą Uczelnię znacznie bardziej dostępną i przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

Wierzymy, że i tym razem uda nam się zrealizować szereg wartościowych przedsięwzięć, które ułatwią funkcjonowanie osobom ze szczególnymi potrzebami i niepełnosprawnościami i sprawią, że będą one chętniej uczestniczyć w życiu akademickim.

Projekt realizowany w partnerstwie:

Collegium Witelona-Uczelnia Państwowa (lider projektu)

ul. Sejmowa 5A,

59-220 Legnica

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (Partner Projektu)

ul. Świętokrzyska 14

30-015 Kraków

Kontakt:

Agata Szal

Tel. 693 337 413

agata.szal@firr.org.pl

Dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 w naborze FERS.03.01-IP.08-001/24 „Uczelnie coraz bardziej dostępne” Priorytet 3, Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Post o projekcie na FB Fundacji

Informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1) poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,

2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wróć do początku strony