Jesień zaczęła nam się bardzo pracowicie. W zeszłym tygodniu szkoliliśmy w zakresie wizażu, a wczoraj skończyliśmy dwudniowe szkolenie pt. „Aktywne poszukiwanie pracy”.
Poszukiwanie pracy to cały proces. Najpierw, na podstawie naszego doświadczenia, tworzymy CV. Każdy, kto choć raz musiał napisać swój życiorys pod kątem ubiegania się o pracę, wie, że to wcale nie jest takie łatwe. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie mnóstwo podpowiedzi można znaleźć w Internecie – zaczynając od tego, w jaki sposób skonstruować CV, by rekrutującym dobrze się je czytało, a kończąc na jego oprawie graficznej. A co, gdy już zostaniemy zaproszeni na rozmowę?
Najważniejsze pierwsze wrażenie
Gdy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy pamiętać, że liczy się każdy szczegół – zwłaszcza, gdy zależy nam, by na rekrutujących wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Podczas dwudniowego szkolenia uczestniczki i uczestnicy dowiedzieli się, jak dobrać odpowiednią fryzurę czy ubiór, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Prowadzący zajęcia zwracali uwagę również na to, jak dużą rolę może odegrać nawet… zapach perfum.
Kolejną ważną kwestią, która została umówiona na szkoleniu, to mowa ciała. To była zdecydowanie najbardziej praktyczna część, podczas której każda osoba uczestnicząca w zajęciach, została postawiona przed kamerą, do której miała mówić na dowolny, wybrany przez siebie, temat. Następnie każde nagranie było po kolei omawiane, pod kątem mowy ciała czy też tembru głosu.
Tradycyjnie, jako dowód, że jesteśmy mistrzami łączenia pożytecznego z dobrą zabawą, wrzucamy relację ze szkolenia. Jak widać, nawet pies przewodnik potwierdza, że w naszej Fundacji zawsze jest super!